Getty Images

Arkadiusz Jastrzębski, 16 stycznia 2021 07:36

Ostrowiec Świętokrzyski. Radny PiS wykluczony z partii

Tweetnij Komentuj

Podejrzany o zaatakowanie policjantów Mateusz C., wiceszef klubu radnych PiS w Ostrowcu Świętokrzyskim został wykluczony z partii. Mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Decyzję o wykluczeniu radnego z partii podjął w piątek wieczorem Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości - potwierdził Polskiej Agencji Prasowej Andrzej Pruś, sekretarz partii Jarosława Kaczyńskiego w województwie świętokrzyskim.

Mateusz C. jest podejrzany o znieważenie policjantów na służbie oraz naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich. Mężczyźnie grozi kara do trzech lat więzienia.

Samorządowiec PiS miał zaatakować policjantów podczas interwencji na jednym z osiedli w Ostrowcu Świętokrzyskim w środę 13 stycznia. Mundurowi zostali wezwani do awantury domowej.

Zobacz też: Jadwiga Emilewicz z dziećmi na stoku. Adam Niedzielski: ja bym tak nie zrobił

Pokaż...

- Jeden z uczestników, 46-letni mężczyzna zachowywał się agresywnie oraz używając słów wulgarnych i powszechnie uznawanych za obelżywe, znieważył interweniujących policjantów - przekazał PAP Rafał Dobrowolski.

Ostrowiec Świętokrzyski. Radny PiS i urzędnik marszałka w tarapatach

Jednego z policjantów Mariusz C. kopnął też w klatkę piersiową. Mężczyzna podczas zatrzymania był trzeźwy. Noc spędził w izbie zatrzymań komendy i został zwolniony następnego dnia.

Jak podają lokalne media, Mateusz C. pracuje jako specjalista w oddziale ochrony środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tagi: ostrowiec świętokrzyski radny PiS

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .