Trwa ładowanie...
d28fpyd
13-09-2006 07:37

'Name and Shame'

'Name and Shame' - czyli brytyjski sposób na ochronę bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

d28fpyd
d28fpyd

Wspólna akcja brytyjskiej policji i korporacji międzynarodowych ma pomóc w ochronie dzieci.

Ogromna popularność stron takich jak MySpace, gdzie wiele młodych osób i dzieci publikuje osobiste informacje, rodzi obawy przed potencjalnym zagrożeniem ze strony pedofili, wyszukujących i szantażujących je przez internet.

Takie strony internetowe „stwarzające trudności i wykazujące brak zainteresowania do współpracy z organizacją” będą „odkrywane i zawstydzane” (named and shamed). Podejmowane będą również akcje przeciwko nim, powiedział Jim Gamble oficer policji brytyjskiej, szef the Child Exploitation and Online Protection Centre. Centrum powstało na początku tego roku, między innymi po to, aby wspomagać i umożliwiać kontakt między opinią publiczną, policją i korporacjami jak Microsoft, AOL czy Visa.

Centrum oferuje radę i pomoc ofiarom przemocy internetowej i ich rodzicom, pracuje z policją na całym świecie. Organizacja ma już swój pierwszy sukces z czerwca tego roku, kiedy student Lee Costi został skazany na więzienie na 9 lat za seks z dwoma nastolatkami poznanymi w Internecie. W zeszłym miesiącu jako element współpracy z centrum Microsoft umieścił w programie do prowadzenia chatów – MSN Messenger, specjalny przycisk pozwalający użytkownikowi na raportowanie i wysyłanie prosto na policję informacji o osobach, które np. proponują seks.

Pozostaje nadzieja, że wkrótce brytyjska inicjatywa znajdzie w Polsce zwolenników. Być może w policji, albo w polskich filiach korporacji pomagających w jej propagowaniu na terenie Wielkiej Brytanii.

d28fpyd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28fpyd
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj