PAP

TWA, 16 kwietnia 2024 13:24

Najnowszy sondaż. PiS wraca na fotel lidera

Tweetnij Komentuj

PiS odzyskuje prowadzenie w najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych. Drugie miejsce przypadło KO. Podium zamyka Trzecia Droga. Do parlamentu weszłaby jeszcze Konfederacja.

OGB Pro (Ogólnopolska Grupa Badawcza) opublikowała we wtorek najnowszy sondaż poparcia dla poszczególnych partii politycznych. Badanie zostało przeprowadzone dla portalu stanpolityki.pl.

"PiS powraca na stanowisko lidera z wynikiem 34,75 proc" - czytamy w poście w mediach społecznościowych. Zadane w badaniu pytanie brzmiało: "Na który z komitetów wyborczych oddaliby Pan(i) swój głos w wyborach do Sejmu, gdyby odbyły się one w najbliższą niedzielę?"

KO uplasowała się na drugim miejscu ze stratą 1,41 punktu proc. (33,34 proc.) do partii Jarosława Kaczyńskiego. Podium zamyka Trzecia Droga, na którą zagłosowałoby 13,02 proc. respondentów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego był poza obiegiem? Największa zagadka ws. Pegasusa

Pokaż...

Lewica poza Sejmem

Do Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja, na którą swój głos oddałoby 10,38 proc. ankietowanych. Poza parlamentem znalazłaby się natomiast Lewica (4,47 proc.), która nie przekroczyłaby wymaganego progu, który w przypadku koalicji wynosi 8 proc. (dla partii wynosi on 5 proc.).

Poza Sejmem znaleźliby się również Bezpartyjni Samorządowcy, na których swój głos oddałoby 2,28 proc. badanych. Zestawienie - z wynikiem 1,76 proc. zamyka komitet Polska Jest Jedna.

Sondaż OGB przeprowadzono w dniach 3-5.04.2024 r. na próbie 1000 Polaków metodą CATI.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

Zamknij artykuł i przejdź na WP.pl