Trwa ładowanie...
drpqd1m
16-06-2006 06:42

Browar w Żywcu - 150 lat działalności

'150 lat Browaru w Żywcu'. Pod takim hasłem 9 września 2006 r., obchodzone będzie na terenie Browaru święto żywieckiego producenta piwa.

drpqd1m
drpqd1m

Trzy tysiące pracowników i gości specjalnych Browaru będzie mogło uczestniczyć w spektaklu przygotowanym wyłącznie na tą okazję. Całość przedsięwzięcia zorganizowana będzie w amfiteatrze zbudowanym tylko na tą uroczystość.

Rok 2006 jest rokiem szczególnym dla Browaru w Żywcu. W tym roku przypada 150-ta rocznica powstania browaru i pojawienia się marki Zywiec - jednej z najsilniejszych i najlepiej rozpoznawalnych polskich marek. Browar Żywiec został założony przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga (1817-1895), w połowie XIX wieku. Zakład zbudowano od podstaw w podżywieckiej wiosce na gruncie zwanym Pawlusie. Rok 1856, w którym dokonano rejestracji przedsiębiorstwa, uważany jest za początek działalności browaru, wtedy też uwarzono i sprzedano pierwsze hektolitry piwa. Pomimo wielu trudnych i dramatycznych etapów w historii Polski, browar ten działa nieprzerwanie do dzisiaj, stanowiąc już jedną z ikon działalności gospodarczej na ziemiach polskich.

„Browar w Żywcu jest już jednym z niewielu przykładów sukcesu gospodarczego budowanego nieprzerwanie od 150 lat i jeżeli coś zasługuję na szczególny jubileusz to na pewno jest to Żywiec” – powiedział Krzysztof Rut, dyrektor ds. korporacyjnych Grupy Żywiec.

Specjalne uroczystości rocznicowe zaplanowane zostały w Browarze w dniu 9 września. Blisko trzy tysiące gości zaproszonych przez Zarząd Grupy Żywiec uczestniczyć będzie w przygotowywanym wyłącznie na tą okazję przedstawieniu ilustrującym 150-cio letnią historię tego miejsca. O rozmachu przedsięwzięcia może świadczyć fakt, że specjalnie na ten dzień w przemysłową zabudowę zakładu wbudowane zostaną: 50-cio metrowa scena mieszcząca m.in. orkiestrę i chór oraz amfiteatr na trzy tysiące miejsc siedzących.

drpqd1m

Browar w Żywcu od początku swojej działalności był nierozerwalnie związany z regionem żywieckim. Kultywując politykę założycieli był i jest inicjatorem i donatorem wielu przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, sportowym i społecznym, starając się wspierać wydarzenia istotne dla mieszkańców tego regionu. Ze względu na szczególny, rocznicowy charakter, mieszkańcy regionu żywieckiego mogą liczyć na szereg atrakcyjnych wydarzeń. Do końca października otwarta będzie na Zamku Żywieckim unikalna wystawa zdjęć Papieża Jana Pawła II pochodzących ze zbiorów Servizio Fotografico L’Osservatore Romano z Watykanu. Wystawę, czynną od kwietnia obejrzało już kilkanaście tysięcy zwiedzających. Podsumowaniem całego cyklu wydarzeń związanych z obchodami rocznicowymi będzie dwudniowa bezpłatna impreza jubileuszowa z udziałem kilku zespołów z kraju i zagranicy. Impreza odbędzie się w dniach 9 i 10 września na terenie Miasta Żywiec - podano w komunikacie.

drpqd1m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drpqd1m
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj