Trwa ładowanie...
dtecvy9

RPP ma zaufanie tylko u 19% Polaków

Rada Polityki Pieniężnej budzi zaufanie tylko u 19% pytanych - wynika z grudniowego sondażu CBOS. NBP uzyskało w tym sondażu notowania najgorsze od lat.

dtecvy9
dtecvy9

RPP znalazła się na sondażowej liście po raz pierwszy. Rada spotyka się z krytyką połowy badanych (50% opinii negatywnych), a tylko niespełna jedna piąta (19%) wystawia jej oceny pozytywne. Niemal co trzeci respondent (31%) nie ma wyrobionego zdania na temat działalności tej instytucji.

Narodowy Bank Polski jest dobrze oceniany przez 44% pytanych, a źle - przez 28%. To notowania najgorsze od grudnia 1997 r. (55% ocen pozytywnych). W czerwcu 2000 r. pozytywnie o NBP wypowiadało się 58% pytanych.

Niezmiennie dobrze postrzegane są publiczne media: radio i telewizja. Niemal powszechnym uznaniem cieszy się Polskie Radio (86% ocen pozytywnych), a jego notowania są od wielu lat stabilne. 77% Polaków dobrze ocenia telewizję. Najkrytyczniej o telewizji wypowiadają się osoby z wyższym wykształceniem oraz o poglądach prawicowych.

Uznaniem ponad połowy Polaków cieszy się m.in. policja, wojsko i Kościół.

dtecvy9

Blisko połowa badanych (46%) nie ma wyrobionych poglądów na temat pracy Urzędu Ochrony Państwa, dobrze ocenia ją 34%, źle - 20%.

Natomiast opinie negatywne przeważają w ocenie prokuratury i sądów. Ponad połowa ankietowanych w grudniu (57%) źle oceniła działanie sądów (w styczniu 2001 - 64%), a dobrze o wymiarze sprawiedliwości wypowiedziało się tylko 25% pytanych. Niezadowolonych z funkcjonowania prokuratury jest o 6% mniej niż w ubiegłym roku (53%), zadowolonych jest 26% zapytanych. (an)

dtecvy9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtecvy9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj