East News

oprac. Krystian Winogrodzki, 20 lutego 2020 18:41

Miliony na podkomisję Antoniego Macierewicza. W końcu znamy koszt działalności

Tweetnij Komentuj

Na posiedzeniu senackiej komisji obrony narodowej Krzysztof Brejza z PO zadał pytanie o budżet podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. Plan finansowy na rok 2020 wynosi 2,7 mln zł. Dotychczas koszty działania były skrzętnie ukrywane. Wciąż nie są znane dane za inne lata.

Komisję ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej powołał ówczesny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w lutym 2016 r. Jej zadaniem miało być informowanie o ustaleniach katastrofy samolotu z parą prezydencką na pokładzie. Raport z prac był przesuwany wielokrotnie. Według ostatnich informacji ma się ukazać przed 10 kwietnia 2020, czyli 10 rocznicą tragedii.

Niespodziewaną odpowiedź ws. finansów dostał Krzysztof Brejza z PO. O budżet podkomisji zapytał podczas posiedzenia senackiej komisji obrony narodowej. Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz po chwili zastanowienia przyznał, że plan finansowy na rok 2020 wynosi 2,7 milionów złotych. Brejza w kolejnym wpisie w mediach społecznościowych przypomina, że bez reakcji pozostają jego inne zapytania w tej sprawie.

Przeczytaj: Macierewicz triumfuje. Podkomisja smoleńska uzyskała ważną zgodę

Działalność podkomisji była owiana tajemnicą. Jej członkowie skrzętnie unikali odpowiedzi na pytania o koszty i działalność zespołu. Dziennikarze serwisu money.pl niemal 1100 dni temu zapytali o to, jak podkomisja wydaje pieniądze. W sprawie zapadły dwa wyroki, oba przegrane przez zespół, który powołał Macierewicz. Sąd uznał, że jej finanse są jawne. Z wcześniejszych informacji wynika, że od momentu powstania do kwietnia 2019 r. podkomisja na swoją działalność wydała niemal 6 mln zł.

Przeczytaj również: Antoni Macierewicz i podkomisja smoleńska wyślą mi 100 zł. Tajemnic finansowych ujawnić wciąż nie chcą

Zobacz też: "Trochę dziwna filozofia". Michał Kamiński kpi z Krystyny Pawłowicz

Pokaż...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tagi: antoni macierewicz podkomisja smoleńska krzysztof brejza wojciech skurkiewicz

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .