Trwa ładowanie...

"Żyj z całych sił!". Artyści nagrali utwór dla chorej na białaczkę Magdy

Polscy raperzy wraz Maciejem Balcarem z zespołu "Dżem" nagrali utwór dla chorej na białaczkę 23-letniej Magdy z Czyżewa (woj. podlaskie). Piosenka pt. "Żyj z całych sił" ma ją podnieść na duchu i zmotywować do walki z chorobą. Pomysłodawcą nagrania jest raper i brat chorej dziewczyny - Milion Terapii.

Share
"Żyj z całych sił!". Artyści nagrali utwór dla chorej na białaczkę Magdy
Źródło: Archiwum / Milion Terapii
d19k894

Gościem specjalnym utworu jest sam Maciej Balcar, autor słów z piosenki "Do kołyski " legendarnej grupy "Dżem". W piosence artysta powtórzył refren z utworu "Do kołyski" w nieco innej wersji.

Jak narodził się pomysł na piosenkę? Inicjatorem nagrania utworu jest brat chorej Magdy. Z początku miał być to jego solowy, osobisty numer dedykowany wyłącznie siostrze. Stało się jednak inaczej. Gdy artysta usłyszał podkład, który w całości wyprodukował Wits, postanowił zaprosić do niego jeszcze kilka osób.

d19k894

- Gdy usłyszałem beat do tego kawałka, zrobiony na bazie sampla formacji Dżem do piosenki "Do kołyski", postanowiłem zaprosić do niego również innych raperów. Większość to śmietanka polskiej rap gry, reszta to nieoszlifowane diamenty. Wszyscy przystąpili do akcji bez wahania i w błyskawicznym tempie podesłali mi swoje zwrotki. Myślę, że utwór ten, pomimo że jest dedykowany mojej siostrze, trafi również do innych chorych i zmotywuje ich do podjęcia walki ze swoją chorobą - mówi nam raper Milion Terapii.

Milion Terapii postanowił zaprosić do współpracy także Macieja Balcarza z kapeli Dżem, której piosenki przechodzą z pokolenia na pokolenie.

W utworze, oprócz refrenu w wykonaniu Macieja Balcarza oraz pomysłodawcy Milion Terapii, usłyszymy takich raperów jak: AK-47, Dawidziora HTA, PeeRzeta, Kafara Dixon37, HZOP oraz Brahu.

d19k894

Magda ma 23 lata i jest matką 5-letniej dziewczynki. Jak mówi nam jej brat, to osoba bardzo silna i zawsze uśmiechnięta. - Ma pasję, bardzo lubi tańczyć i śpiewać. Nie daje po sobie poznać, że jest chora. Jest idealnym przykładem dla innych chorych, że warto walczyć - mówi WP.PL Daniel Mariusz pseud. Milion Terapii.

Osoby chcące w jakikolwiek sposób pomóc tudzież przyłączyć się do akcji, odsyłamy na stronę Milion Terapii: http://facebook.com/milionterapii.

(fot. Archiwum / Milion Terapii)
Źródło: (fot. Archiwum / Milion Terapii)
d19k894

Podziel się opinią

Share
d19k894
d19k894
Więcej tematów