Trwa ładowanie...
dervr4f

Zostawiła zwierzęta na kilkanaście dni bez jedzenia i wody. Może trafić na 3 lata do więzienia

• Policjanci z inspektorami Animals uwolnili głodzone zwierzęta
• Właścicielka jest podejrzana o znęcanie się nad zwierzętami
• Policja prosi zgłaszanie przypadków pozostawienia zwierząt bez opieki
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zostawiła zwierzęta na kilkanaście dni bez jedzenia i wody. Może trafić na 3 lata do więzienia
(WP, Fot: Robert Kulig)
dervr4f

Oświęcimscy policjanci wszczęli dochodzenie w sprawie znęcania się nad dwoma psami i dwoma kotami, które były w mieszkaniu bez opieki przez kilkanaście dni.

- Anonimowa osoba zgłosiła, że w jednym z mieszkań na osiedlu Zasole w Oświęcimiu, od kilkunastu dni bez opieki pozostają psy i koty. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres i razem z inspektorami Oświęcimskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zajęli się ustalaniem personaliów właścicieli mieszkania oraz miejsca ich pobytu - mówi Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.

W mieszkaniu znaleziono dwa koty i dwa psy w stanie skrajnego wyczerpania. Lekarz weterynarii, który zbadał zwierzęta potwierdził, że znajdują się one w stanie kacheksji, czyli wyniszczenia organizmu spowodowanego brakiem pożywienia i wody.

dervr4f

- Zwierzaki trafiły pod opiekę inspektorów, natomiast wobec właścicielki policjanci wszczęli postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przez nią przestępstwa znęcania się nad zwierzętami - dodaje Ciarka.

Policja jednocześnie apeluje, by reagować na wszelkie przypadki pozostawienia zwierząt bez należytej opieki oraz przejawy znęcania się nad nimi.

Za znęcanie nad zwierzętami grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dervr4f

Podziel się opinią

Share

dervr4f

dervr4f
Więcej tematów