Trwa ładowanie...

Znamy pierwszy, oficjalny rozkład PKM

Znamy już pierwszy rozkład jazdy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Obowiązywać będzie od 1 do 30 września. Pociągi ze względu na przygotowania torowiska kursować będą głównie pomiędzy gdańskim Wrzeszczem oraz Ossową. Od października PKM będzie dojeżdżać do Kartuz.
Share
Znamy pierwszy, oficjalny rozkład PKM
Źródło: Materiały prasowe
d4b9wb9

We wtorek Urzędu Transportu Kolejowego przekazał zarządcy PKM świadectwo bezpieczeństwa infrastruktury. Dokument ten stwierdza, że wybudowana linia spełnia wszystkie wymagania w zakresie bezpieczeństwa. Tym samym zapalono zielone światło dla pociągów. Oznacza to, że od pierwszego września z Wrzeszcza na gdańskie lotnisko odjeżdżać będą 72 pary pociągów, co kwadrans. W weekendy oraz święta liczba kursów zostanie zredukowana o połowę. PKM dzień zaczynać będzie bardzo wcześnie. Pierwsze składy ruszą krótki po 3.40 z Gdańska Głównej oraz Gdyni Głównej. Większość składów PKM ruszać będzie z Wrzeszcza oraz Wielkiego Kacka. Przyczyną tego jest trwający remont linii kolejowej od Ossowej w kierunku do Gdyni. Zwyczajnie na torowisku nie ma miejsca dla tak dużej liczby składów. W październiku planowana jest zmiana rozkładu jazdy i wydłużenie trasy aż do Kartuz.

- Kursowanie pociągów uzgodniliśmy z władzami lotniska w Rębiechowie. Wybraliśmy optymalne godziny przyjazdu i odjazdu sprzed terminala. Zdajemy sobie sprawę, że nie będziemy mogli zapewnić wszystkim pasażerom z samolotów połączenia kolejowego z Wrzeszczem, ale będziemy dostosowywać się do ich potrzeb przy ustalaniu kolejnych rozkładów jazdy - wyjaśnia Bartłomiej Buczek, dyrektor do spraw przewozów w PKP SKM w Trójmieście

Poznaliśmy również cennik biletów. Za przejazd wyłącznie w obrębie Gdyni lub Gdańska zapłacimy 3,5 zł. Dla Gdańska stacjami granicznymi będą – tak jak do tej pory Lipce oraz Żabianka, a dla osób udających się na lotnisko Osowa. W Gdyni zaś – Cisowa, Orłowa oraz Wielki Kack. Opłata za przejazd z Gdańska do Gdyni, bez względu na wybór trasy kosztować będzie 6 zł. Ceny PKM i SKM naliczane wedle tej samej taryfy, jako że mają wspólnego operatora.

Ostatni przed oficjalnym rozpoczęciem przewozów dzień otwarty zaplanowano na 31 sierpnia. Nowa kolej ruszy dzień później.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4b9wb9

Podziel się opinią

Share
d4b9wb9
d4b9wb9
Więcej tematów