Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
samolot
+1
02-10-2008 (15:00)

Znaleziono wrak samolotu multimilionera Steve'a Fossetta

Wrak znaleziony w górach w Kalifornii to pozostałość samolotu Steve`a Fossetta - powiedział szeryf kalifornijskiego hrabstwa Madera, dodając, że maszyna zaginionego podróżnika najpewniej czołowo uderzyła w zbocze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znaleziono wrak samolotu multimilionera Steve'a Fossetta
(AFP)

Wrak, jak powiedział szeryf John Anderson, wykryły dzień wcześniej z powietrza ekipy poszukiwawcze. Ekipa naziemna potwierdziła, że chodzi o jednosilnikowy samolot Bellanca należący do multimilionera Fossetta, który zaginął bez śladu 3 września roku 2007. Tego dnia wystartował z pasa startowego na ranczu magnata hotelowego Barrona Hiltona w Nevadzie.

Anderson powiedział, że we wraku nie znaleziono ludzkich szczątków. Dodał, że większa część kadłuba rozpadła się przy zderzeniu, a silnik znaleziono ok. 60 metrów dalej.

Poszukiwania w tej okolicy rozpoczęto w środę, gdy pewien turysta znalazł na początku tygodnia w okolicach Mammoth Lakes dokumenty należące do Fossetta.

Agencja Associated Press pisze, że lotnicy poszukujący samolotu Fossetta przelatywali nad tym rejonem, oddalonym o ok. 140 km od rancza, lecz nie sądzili, że samolot może się znajdować w tej okolicy.

63-letni Steve Fossett miał na koncie wiele rekordów balonowych, lotniczych i żeglarskich i wyczynów w jeszcze innych dziedzinach.

Fossett - na wniosek rodziny - został formalnie uznany za zmarłego w lutym tego roku. Sąd uznał, że podróżnik zginął w katastrofie swego samolotu.

Polub WP Wiadomości