Trwa ładowanie...

Zmieniony cennik postoju w Parku Śląskim. Sprawdź, o ile wzrosną opłaty

W Parku Śląskim zmieniły się zasady parkowania. Od teraz goście, którzy przyjechali autem, będą musieli liczyć się z dodatkowymi kosztami. I to całkiem sporymi.

Share
Zmieniony cennik postoju w Parku Śląskim. Sprawdź, o ile wzrosną opłaty
Źródło: Park Śląski
d2cvdqb

Nowe strefy parkowania, zmieniony cennik i nakładanie kar za traktowanie parkowych alejek jako atrakcyjnego skrótu - to początek zmian, które zapowiedzieli zarządcy "płuc Śląska".

- Chcemy zracjonalizować ruch samochodowy na terenie parku. Nie jesteśmy przeciwnikami kierowców. Jednak uważamy, że liczba aut poruszających się po alejkach powinna zostać ograniczona do niezbędnego minimum. To opinia nie tylko nasza, ale i wielu naszych gości - powiedział Arkadiusz Godlewski, prezes Parku Śląskiego.

d2cvdqb

Na terenie Parku Śląskiego znajduje się ok. 2200 miejsc parkingowych, a koszt postoju, niezależnie od czasu trwania, wynosił 5 zł w tygodniu i 10 zł w weekendy. Wraz z nowym cennikiem zostanie wprowadzony nowy sposób naliczania opłat.

- Każda godzina parkowania w tygodniu będzie kosztowała 2,5 zł, a w weekendy i dni świąteczne 4 zł. Z myślą o kierowcach jedynie dowożących osoby do Parku, pierwsze 15 minut będzie za darmo. Natomiast całkowicie bezpłatnie parkować będą osoby niepełnosprawne - mówi Artur Cieślak, Dyrektor ds. Administracyjno-Technicznych Parku Śląskiego.

Jak dowiedzieliśmy się od zarządców, w obrębie Parku wyznaczonych zostało 5 stref parkowania - przy Wesołym Miasteczku, Stadionie Śląskim, Planetarium, od strony ulicy Złotej i od strony ulicy Chorzowskiej na wysokości os. Tysiąclecia.

- Wjazd i wyjazd do każdej z nich będzie się odbywać tylko w jednym miejscu. Kierowcy, którzy będą chcieli opuścić Park innym wyjazdem, np. skracając sobie tym samym drogę, będą musieli liczyć się z dodatkową opłatą 50 zł - dodaje Cieślak.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2cvdqb

Podziel się opinią

Share
d2cvdqb
d2cvdqb
Więcej tematów