Trwa ładowanie...

Zmiany zasad parkowania przy krakowskich Błoniach

Jedna z największych łąk w Europie położona w centrum miast to sportowe serce Krakowa. Błonia, bo o nich mowa, przyciągają tysiące miłośników aktywności ruchowych. Wiele osób dojeżdża w to miejsce samochodem. Od czerwca nie będzie to już takie łatwe, ponieważ zmieniają się zasady korzystania z okolicznych parkingów. Przygotowywanych jest sporo zakazów.
Share
Zmiany zasad parkowania przy krakowskich Błoniach
Źródło: ZIKiT
d1rnvwi

- Zmiany będą polegać na ograniczeniu ilości miejsc postojowych na chodniku. Chodzi o odcinek ul. Piłsudskiego, pomiędzy al. Krasińskiego, a ul. Retoryka, oraz o odcinek al. Mickiewicza, od ul. Piłsudskiego do ul. Krupniczej - tłumaczą przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Główna zmiana, która dotknie pasjonatów kierowców, będzie dotyczyła jednak bezpośredniego pasa przy błoniach wzdłuż al. 3-go maja.

- Od 1 czerwca wzdłuż tej ulicy będzie ok. 25 ogólnodostępnych miejsc postojowych, dodatkowo 10 miejsc rotacyjnych (do 20 minut postoju), 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych i 7 miejsc dla klientów Biura Strefy Płatnego Parkowania - informuje ZIKiT.

Natomiast od godz. 17.00 do 9.00 w dni robocze (poniedziałek - piątek), oraz całodobowo w weekendy (sobota - niedziela) organizacja ruchu na al. 3 - go Maja będzie zbliżona do tej, która obowiązuje obecnie, jedyną różnicą będzie zlokalizowanie w jezdni stojaków rowerowych przed przejściami dla pieszych.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1rnvwi

Podziel się opinią

Share
d1rnvwi
d1rnvwi
Więcej tematów