Trwa ładowanie...
deo477x

Zmiana przepisów ws. przygotowania posiłków w barach mlecznych

Koniec z absurdalnym przepisem zabraniającym używania przypraw w barach mlecznych. Pod naciskiem pracowników i klientów lokali, minister zmienił prawo - od dzisiaj można pieprzyć w barach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana przepisów ws. przygotowania posiłków w barach mlecznych
(WP, Fot: Robert Kulig)
deo477x

- Od pierwszego kwietnia wchodzi w życie nowe rozporządzenie, w którym dopuszczono używanie przypraw przy sporządzaniu obiadów w barach mlecznych – powiedział Waldemar Domański, założyciel „Narodowego Baru Mleczego”.

Wraz z tymi słowami zakończyła się burza, jaką wywołała zmiana przepisów zabraniająca korzystania z przypraw w barach mlecznych.

- Jestem wzruszony tym, jak przyjęto mnie w Krakowie – mówił Wirtualnej Polsce Mateusz Szczurek, minister finansów. - Po tej decyzji zostałem dożywotnio ambasadorem „pieprzenia w barach mlecznych”, ale również klientem.

deo477x

Od dzisiaj we wszystkich barach mlecznych w Polsce, będzie można korzystać z przypraw bez obawy utraty dotacji z budżetu państwa.

Jak mówiła rzecznik prasowa MF, celem nowelizacji ustawy z 9 grudnia było jedynie doprecyzowanie przepisów i wyeliminowanie oczywistych pomyłek, a nie zmiana wykazu surowców do sporządzania posiłków w barach mlecznych, do których mogą być udzielone dotacje.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

deo477x

Podziel się opinią

Share
deo477x
deo477x