Trwa ładowanie...
d128gi5

Józef Skotnicki nie żyje. Był wieloletnim dyrektorem krakowskiego zoo

Józef Skotnicki był dyrektorem Miejskiego Parku i Ogrodu Zoologicznego w Krakowie nieprzerwanie od 1975 roku, co czyniło go najdłużej urzędującym dyrektorem ogrodu zoologicznego w Polsce. Zmarł mając 80 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarł Józef Skotnicki. Był wieloletnim dyrektorem krakowskiego zoo
Zmarł Józef Skotnicki. Był wieloletnim dyrektorem krakowskiego zoo (East News)
d128gi5

Józef Skotnicki zanim objął stanowisko dyrektora krakowskiego zoo, studiował na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studia te ukończył w roku 1960. Następnie pracował Zakładzie Żywienia Zwierząt Instytutu Zootechniki w Krakowie. Po uzyskaniu tytułu doktora rozpoczął staż w Instytucie Maxa Plancka w Republice Federalnej Niemiec.

Józef Skotnicki nie żyje

Funkcję dyrektora Miejskiego Parku i Ogrodu Zoologicznego w Krakowie objął 2 stycznia 1975 roku. Do jego pierwszych decyzji na tym stanowisku należało rozpoczęcie modernizacji i uporządkowania Lasu Wolskiego, będącego największą enklawą zieleni w Krakowie.

d128gi5

Skotnicki rozbudował krakowskie zoo i znacznie rozwinął infrastrukturę pomieszczeń dla zwierząt. Podjął również decyzję o ściągnięciu do zoo przedstawicieli gatunków zagrożonych wyginięciem. Był również inicjatorem remontu Kopca Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego, nad którym nadzór sprawował do ostatnich dni życia.

Zakaz handlu w niedziele do zniesienia? "To pomoc, która nic nie kosztuje"

Od 1991 należał do Światowej Unii Dyrektorów Ogrodów Zoologicznych, przekształconej w 2004 roku w Światową Organizację Ogrodów Zoologicznych i Akwariów WAZA. Za swoją wieloletnią działalność został odznaczony brązowym, srebrnym i złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i brązowym Medalem Cracoviae Merenti.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d128gi5

Podziel się opinią

Share
d128gi5
d128gi5
Więcej tematów