Trwa ładowanie...
dt2b444

Zima wróciła na Śląsk. Fatalne warunki na drogach

Zima niespodziewanie wróciła na Podbeskidzie. W Bielsku i okolicach napadało już kilka centymetrów śniegu, a warunki w górach stają się coraz trudniejsze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zima wróciła na Śląsk. Fatalne warunki na drogach
(Archiwum prywatne)
dt2b444

- Jadę z żoną na święta, ale zamiast malowania jajek, będziemy lepić bałwana - mówi czytelnik Wirtualnej Polski Marcin Kuś. - Tyle śniegu tutaj nie było nawet w grudniu - dodaje.

Przez noc w regionie Żywca napadało już kilka centymetrów śniegu, a kierowcy, którzy zmienili opony na letnie, mają sporo problemów.

- Mam jechać do Zawoi, ale stoję już prawie 50 minut, ponieważ przed szczytem nie radzi sobie osobówka i cały czas się stacza. Z tego co udało mi się zauważyć, inni kierowcy trzymają tylny zderzak, by się nie zsuwał, a kierowca stara się jechać. Wygląda to dość komicznie - dodaje Kuś.

dt2b444

Synoptycy prognozują, że sytuacja może ustabilizować się dopiero w świąteczny poniedziałek. Do tego czasu ma padać deszcz ze śniegiem.

Jednocześnie Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ostrzegają, żeby w najbliższych dniach unikać wycieczek górskich z powodu trudnych warunkach na szlakach.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

dt2b444

Podziel się opinią

Share
dt2b444
dt2b444
Więcej tematów