Trwa ładowanie...
21-03-2007 14:47

Zdrojewski dla WP: nie będzie rozmowy o wyborach

Spotkanie w cztery oczy liderów dwóch największych ugrupowań politycznych będzie potraktowane w obrębie koalicji rządowej, jako ewentualne zagrożenie dla spójności obecnego układu politycznego- twierdzi w rozmowie z Wirtualną Polską przewodniczący Platformy Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski. Dlatego, zdaniem Zdrojewskiego, po debacie w redakcji „Faktu” nie dojdzie do prywatnej rozmowy Tusk-Kaczyński.

Zdrojewski dla WP: nie będzie rozmowy o wyborachŹródło: wp.pl, fot: Konrad Żelazowski
d91huh9
d91huh9

Premier Jarosław Kaczyński i szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk wezmą po godz. 16 udział w debacie zorganizowanej przez dziennik „Fakt” i będą dyskutować o aktualnej sytuacji na scenie politycznej i pozycji Polski w Unii Europejskiej.

Według Zdrojewskiego podczas spotkania przed kamerami nie będzie poruszony temat przyspieszonych wyborów. Być może będzie wymiana informacji i opinii na ten temat. Jarosław Kaczyński ma w tej chwili poważny dylemat - nie zastanawia się, czy będą przedterminowe wybory, bo według mojej oceny ta decyzja już zapadła, tylko w jakim terminie. I jak to zrobić, aby koszty tej decyzji były minimalne - uważa przewodniczący PO.

Zdrojewski zapytany, czy jego partia opowiada się za skróceniem kadencji, jeśli PiS złoży taki wniosek do Sejmu, odpowiedział, że Platforma zagłosuje na pewno za wcześniejszymi wyborami. Obecna koalicja rządowa prowadzi kraj w złym kierunku. To koalicja przeszłości, nie myśląca o przyszłości i oczywiście powinna zakończyć swój żywot jak najszybciej - dodaje na koniec lider PO.

Marek Grabski, Wirtualna Polska

d91huh9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d91huh9
Więcej tematów