Trwa ładowanie...

Zderzenie autobusu z tramwajem w Krakowie. Są ranni

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że to motorniczy mógł spowodować poranny wypadek w Krakowie. Po zderzeniu tramwaju z autobusem do czterech szpitali przewiezionych zostało piętnastu pasażerów. Nikt nie został poważnie ranny, mieli lekkie obrażenia.

Share
Zderzenie autobusu z tramwajem w Krakowie. Są ranni
Źródło: WP, fot: Robert Kulig
d46ridp

Jak mówił Wirtualnej Polsce st. sierż. Krzysztof Łach z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie do wypadku doszło na torowisku wzdłuż galerii handlowej przy ul. Pawiej ok. godziny 6.50. Funkcjonariusz mówił wówczas o ośmiu poszkodowanych.

- To motorniczy najprawdopodobniej nie zdążył wyhamować przed zmianą światła na czerwone i najechał na tył autobusu, który zatrzymał się przed nim - relacjonował w rozmowie z IAR podinspektor Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.

d46ridp

Zaraz po wypadku policja zbadała trzeźwość zarówno kierowcy, jak i motorniczego. Obaj byli trzeźwi, jednak została im pobrana krew do dalszych badań.

Na miejscu wypadku ruch odbywa się już normalnie. Zakłócenia mogą być tylko w kursowaniu niektórych linii tramwajowych i autobusowych.

Zobacz również: Zderzenie tramwajów w Łodzi

d46ridp

Podziel się opinią

Share
d46ridp
d46ridp
Więcej tematów