Trwa ładowanie...

Zatrzymano 30-letniego złodzieja kabli zwisowych z wind w sosnowieckich blokach

Sosnowieccy policjanci wpadli na trop złodzieja elementów kabli zwisowych z wind na terenie całego miasta. Mężczyźnie grozi do 7,5 roku więzienia.

Share
Zatrzymano 30-letniego złodzieja kabli zwisowych z wind w sosnowieckich blokach
Źródło: Policja
d2qancg

- Od kilku miesięcy na terenie Sosnowca dokonywane były kradzieże kabli zwisowych z wind. Kryminalni z potraktowali tę sprawę bardzo poważnie, ponieważ oprócz zagrożenia bezpieczeństwa dla mieszkańców, kradzieże kabli powodowały znaczne straty dla zarządców budynków. A i dla lokatorów, którzy musieli pokonywać wiele pięter pieszo, było to także bardzo uciążliwe - przekazało Wirtualnej Polsce biuro prasowe śląskiej policji.

Okazało się, że zatrzymany 30-latek to złodziej-zawodowiec. Funkcjonariusze zarzucili mu 22-krotną kradzież kabli z wind.

- Przyznanie się sprawcy do zarzucanych mu czynów było tylko formalnością. Prokurator zastosował w stosunku do przestępcy środek zapobiegający w postaci dozoru policji. Za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy sprawcy grozi nawet 7,5 roku więzienia – mówią policjanci.

Sytuacja może być o tyle niepokojąca, że zaledwie cztery dni temu w Rybniku samoczynnie ruszyła kabina z otwartymi drzwiami, do której wchodziła 4-letnia dziewczynka. Ojciec w ostatniej chwili uratował córkę od tragedii.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2qancg

Podziel się opinią

Share
d2qancg
d2qancg
Więcej tematów