Trwa ładowanie...
d3zwakf

Zatonął jacht żaglowy w marinie w Gdyni

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem. Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny zatonięcia jachtu żaglowego "Knudel".
Share
"Knudel" pod wodą
"Knudel" pod wodąŹródło: WP.PL
d3zwakf

Zdarzenie potwierdza kierownik mariny w Gdyni, dodając, że przyczyny zatonięcia będą wkrótce badane. - Jednostka w najbliższych godzinach będzie wyciągana z Basenu Żeglarskiego przez właściciela - mówi Sylwia Mathea-Chwalczewska w rozmowie z portalem trojmiasto.pl.

O incydencie poinformował nas Michał, doświadczony żeglarz. Według niego do zatonięcia doszło z powodu niewypompowania wód balastowych ze zbiorników jednostki. "Doszło do wycieku substancji ropopochodnych. Wody balastowe zamarzły niszcząc poszycie" - czytamy w wiadomości.

d3zwakf

Jacht, który zatonął, można zobaczyć w realcji na żywo z kamery ustawionej w marinie. Link znajdziecie tutaj.

"Knudel" to niemiecki, 12-metrowy, drewniany kecz gaflowy. Został zbudowany w 1956 roku w Ustce jako kuter rybacki. Z kolei, w latach 90. przebudowano go na jacht żaglowy.

Właścicielm jachtu był Niemiec Hans-Peter Klages.Co ciekawe, wielokrotnie użyczał go tym, którzy swoich bliskich chcieli pochować w morzu. Wśród nich byli nie tylko marynarze, ale także niemieccy wysiedleńcy. W 2016 roku, gdy Klages zmarł rosypano jego prochy na morzu z pokładu „Knudla”, przy akompaniamencie trąbki i dzwonu okrętowego.

Źródło: trojmiasto.pl/posejdon.sos.pl

d3zwakf

Podziel się opinią

Share
d3zwakf
d3zwakf
Więcej tematów