Trwa ładowanie...

Zaproponowali Polakom muzułmanów za sąsiadów. Reakcja? „Zły islamista”

"Nie chcę muzułmanina jako sąsiada" - tak co trzeci Polak zareagowałby na wiadomość, że ma mieszkać drzwi w drzwi z wyznawcami islamu.

Share
Zaproponowali Polakom muzułmanów za sąsiadów. Reakcja? „Zły islamista”Źródło: iStock.com
d3wb03d

Aż 35,4 proc. respondentów stwierdziło, że nie chciałoby mieć muzułmanina za sąsiada. Dla 38,7 proc. Polaków badanych w sondażu "Rzeczpospolitej" sytuacja ta byłaby obojętna, a pozytywnie zareagowałaby znacząca mniejszość, bo tylko 21 proc. ankietowanych przez IBRIS. Co zaskakuje, to wysoki odsetek osób, które odpowiedziały, że "byłyby bardzo na nie", bo wyniósł aż 25,8 proc.

Nie ma wątpliwości, że muzułmanie zajmują obecnie pierwsze miejsce wśród „obcych", których nie akceptuje duża część polskiego społeczeństwa - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Żydów lubimy bardziej? 9,5 proc. osób byłoby niezadowolonych z sąsiedztwa rodziny żydowskiej. A jaka byłaby reakcja, gdyby partner lub partnerka okazali się innej religii? Według sondażu 14 proc. byłoby niezadowolonych, jeśli druga połówka byłaby wyznania mojżeszowego, z kolei przeciwko związkowi z muzułmaninem opowiada się 39 proc. z nas.

d3wb03d

Także w sytuacji, gdyby w rodzinie była osoba pochodzenia żydowskiego, niezadowolonych byłoby znacznie mniej – ponad 7 proc., niż gdyby była to osoba pochodzenia arabskiego – 25,8 proc. - podaje "Rzeczpospolita".

Zobacz także: Olejnik o uchodźcach: "Dziwię się, że Szydło nie chce przyjmować matek i dzieci"

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3wb03d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wb03d
d3wb03d
Więcej tematów