Trwa ładowanie...
d4ezoig
IAR
warszawa

Zamieszki w Warszawie - 231 pseudokibiców aresztowanych

231 osób, w tym 12 nieletnich zatrzymała stołeczna policja w związku z zamieszkami do jakich doszło w czasie i po sobotnim meczu Legii z Wisłą Kraków w Warszawie - poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Sokołowski.
Share
Zamieszki w Warszawie - 231 pseudokibiców aresztowanych
Źródło: PAP
d4ezoig

Zobacz zdjęcia:
Warszawa po przejściu pseudokibiców!

Zatrzymane osoby są obecnie przesłuchiwane, części z nich prawdopodobnie zostaną postawione zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, niszczenia mienia, wybryków chuligańskich i kradzieży.

d4ezoig

W zamieszkach obrażenia odniosło 54 funkcjonariuszy; 34 policjantów trafiło do szpitala, przed południem nadal przebywał tam jeden z nich ze wstrząśnieniem mózgu.

Do pierwszych starć z policją doszło jeszcze w trakcie meczu, gdy część kibiców próbowała wedrzeć się na stadion. W stronę blokujących ich policjantów ruszyło ok. 500 osób. Zdołaliśmy jednak szybko opanować sytuację - powiedział Sokołowski.

Po meczu kilka tysięcy kibiców Legii przeszło na Pl. Zamkowy by tam świętować zdobycie mistrzostwa Polski przez ich klub.

W pewnym momencie grupa młodych ludzi próbowała dostać się do sklepu monopolowego. Gdy właściciel zamknął go, próbowali wedrzeć się na siłę - relacjonował Sokołowski.

d4ezoig

Gdy do akcji wkroczyli policjanci, zaatakowali ich pseudokibice. Do ich powstrzymania użyto armatek wodnych, gazu i pałek.

Wyrywali bruk i nim rzucali w policjantów, zdewastowali kilka ogródków przed restauracjami na Pl. Zamkowym - niszcząc krzesła i stoły - powiedział rzecznik. Dodał, że policjanci starali się powstrzymać chuliganów przed wdarciem się na Starówkę i niszczeniem tamtejszych sklepów.

Podkreślił, że ok. trzy czwarte z biorących udział w zamieszkach młodych ludzi było pijanych.

d4ezoig

Podziel się opinią

Share
d4ezoig
d4ezoig
Więcej tematów