IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
warszawa
14-05-2006 (05:10)

Zamieszki w Warszawie - 231 pseudokibiców aresztowanych

231 osób, w tym 12 nieletnich zatrzymała
stołeczna policja w związku z zamieszkami do jakich doszło w
czasie i po sobotnim meczu Legii z Wisłą Kraków w Warszawie -
poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz
Sokołowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamieszki w Warszawie - 231 pseudokibiców aresztowanych
(PAP)
WP
Podziel się

Zobacz zdjęcia:
Warszawa po przejściu pseudokibiców!

Zatrzymane osoby są obecnie przesłuchiwane, części z nich prawdopodobnie zostaną postawione zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, niszczenia mienia, wybryków chuligańskich i kradzieży.

WP

W zamieszkach obrażenia odniosło 54 funkcjonariuszy; 34 policjantów trafiło do szpitala, przed południem nadal przebywał tam jeden z nich ze wstrząśnieniem mózgu.

Do pierwszych starć z policją doszło jeszcze w trakcie meczu, gdy część kibiców próbowała wedrzeć się na stadion. W stronę blokujących ich policjantów ruszyło ok. 500 osób. Zdołaliśmy jednak szybko opanować sytuację - powiedział Sokołowski.

Po meczu kilka tysięcy kibiców Legii przeszło na Pl. Zamkowy by tam świętować zdobycie mistrzostwa Polski przez ich klub.

W pewnym momencie grupa młodych ludzi próbowała dostać się do sklepu monopolowego. Gdy właściciel zamknął go, próbowali wedrzeć się na siłę - relacjonował Sokołowski.

WP

Gdy do akcji wkroczyli policjanci, zaatakowali ich pseudokibice. Do ich powstrzymania użyto armatek wodnych, gazu i pałek.

Wyrywali bruk i nim rzucali w policjantów, zdewastowali kilka ogródków przed restauracjami na Pl. Zamkowym - niszcząc krzesła i stoły - powiedział rzecznik. Dodał, że policjanci starali się powstrzymać chuliganów przed wdarciem się na Starówkę i niszczeniem tamtejszych sklepów.

Podkreślił, że ok. trzy czwarte z biorących udział w zamieszkach młodych ludzi było pijanych.

Polub WP Wiadomości
WP
WP