Trwa ładowanie...

Zamiast wypalać - oddaj bezpłatnie trawę i odpady zielone

• W Krakowie można bezpłatnie oddać odpady zielone
• Od połowy kwietnia rusza specjalny obiór traw i liści
• Akcja potrwa do grudnia, z przerwą na czas trwania ŚDM

Share
Zamiast wypalać - oddaj bezpłatnie trawę i odpady zielone
Źródło: WP, Fot: Robert Kulig
d3pw5ui

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym zawsze gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Ma to związek z wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych.

- Pamiętajmy, że pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt. Zagrażają lasom, domom mieszkalnym i zabudowaniom gospodarczym, bezpowrotnie niszczą też faunę i florę. Stwarzają również niebezpieczeństwo dla podróżujących, gdyż dym znacznie ogranicza widoczność, co może doprowadzić do groźnych wypadków i kolizji - mówi st. kpt. Sebastian Woźniak, rzecznik prasowy małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

d3pw5ui

Miedzy innymi dlatego w Krakowie rusza akcja bezpłatnego zbierania odpadów zielonych.

- Od 18 kwietnia do 9 grudnia 2016 roku w Krakowie będzie kontynuowany program odbioru odpadów zielonych (trawa, liście, rozdrobnione gałęzie, ścięte zielone części roślin). Udział w programie nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą - mówią urzędnicy.

Jak można oddać zielone odpady?

W dniu odbioru - ustalonym w harmonogramie mpo.krakow.pl - należy wystawić worki przed posesję, w widocznym z ulicy i ogólnodostępnym miejscu do godz. 7:00 rano. Będą one odbierane w dostarczonych właścicielom nieruchomości, specjalnie oznaczonych workach, ale można też stosować inne, własne worki foliowe.

Najważniejsze, by do worków nie wrzucać innego rodzaju odpadów.

Akcja potrwa od połowy grudnia, ale w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży, tj. od 18 lipca do 5 sierpnia, realizacja programu zostanie wstrzymana.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3pw5ui

Podziel się opinią

Share
d3pw5ui
d3pw5ui
Więcej tematów