WP
Nowy DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
19-11-2005 (02:25)

Zamiast przychodni... hotel dla ZUS

W centrum Zakopanego nie ma już przychodni
zdrowia, z której korzystało wielu mieszkańców. Zakład Ubezpieczeń
Społecznych na drodze sądowej odebrał budynek należący do
starostwa i chce w nim urządzić luksusowy hotel dla swoich
pracowników! Skąd weźmie na to pieniądze? - pyta "Nowy "Dzień" i
odpowiada: ze składek wszystkich Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Ponad 120 miejsc noclegowych w kameralnych dwu- i trzyosobowych pokojach. W każdym osobna łazienka. Do tego bufet, jadalnia, portiernia, sala konferencyjna, pomieszczenia rekreacyjne. A także biura. Ten komfortowy ośrodek dla swoich pracowników zamierza urządzić ZUS w samym centrum Zakopanego, przy ul. Gimnazjalnej.

Jeszcze w zeszłym roku w tym samym budynku działały gabinety lekarskie. - Mieściły się tam poradnie specjalistyczne dla mieszkańców z całego powiatu tatrzańskiego. A także miejska przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej, wylicza Andrzej Skupień, wicestarosta tatrzański. - Jednak ZUS na drodze sądowej odebrał nam ten budynek i gabinety lekarskie musieliśmy przenieść w inne miejsca. I wszystko po to, by ZUS mógł tu otworzyć ośrodek dla swoich pracowników.

To bardzo dobra lokalizacja, wymarzona dla spędzających czas w zimowej stolicy Polski, pisze "Nowy Dzień". Budynek położony jest w zacisznej uliczce. Do dolnej stacji kolejki na Gubałówkę można stąd dotrzeć po dziesięciu minutach marszu. Równie blisko jest na Krupówki.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP