Trwa ładowanie...
d46d7vb
19-11-2005 02:25

Zamiast przychodni... hotel dla ZUS

W centrum Zakopanego nie ma już przychodni
zdrowia, z której korzystało wielu mieszkańców. Zakład Ubezpieczeń
Społecznych na drodze sądowej odebrał budynek należący do
starostwa i chce w nim urządzić luksusowy hotel dla swoich
pracowników! Skąd weźmie na to pieniądze? - pyta "Nowy "Dzień" i
odpowiada: ze składek wszystkich Polaków.

d46d7vb
d46d7vb

Ponad 120 miejsc noclegowych w kameralnych dwu- i trzyosobowych pokojach. W każdym osobna łazienka. Do tego bufet, jadalnia, portiernia, sala konferencyjna, pomieszczenia rekreacyjne. A także biura. Ten komfortowy ośrodek dla swoich pracowników zamierza urządzić ZUS w samym centrum Zakopanego, przy ul. Gimnazjalnej.

Jeszcze w zeszłym roku w tym samym budynku działały gabinety lekarskie. - Mieściły się tam poradnie specjalistyczne dla mieszkańców z całego powiatu tatrzańskiego. A także miejska przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej, wylicza Andrzej Skupień, wicestarosta tatrzański. - Jednak ZUS na drodze sądowej odebrał nam ten budynek i gabinety lekarskie musieliśmy przenieść w inne miejsca. I wszystko po to, by ZUS mógł tu otworzyć ośrodek dla swoich pracowników.

To bardzo dobra lokalizacja, wymarzona dla spędzających czas w zimowej stolicy Polski, pisze "Nowy Dzień". Budynek położony jest w zacisznej uliczce. Do dolnej stacji kolejki na Gubałówkę można stąd dotrzeć po dziesięciu minutach marszu. Równie blisko jest na Krupówki.

d46d7vb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46d7vb
Więcej tematów