WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wybuch
02-07-2007 (16:55)

Zamach na turystów, służby podejrzewają Al-Kaidę

Ośmiu ludzi, w tym sześciu turystów hiszpańskich zginęło, a siedmiu zostało rannych w samobójczym zamachu bombowym dokonanym w poniedziałek w prowincji Marib w północno-wschodnim Jemenie. Jemeńskie służby bezpieczeństwa podejrzewają, że za zamachem
może stać Al-Kaida. Śmierć sześciu Hiszpanów potwierdził rząd w Madrycie; także ranni są Hiszpanami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Według policji w zamachu zginęło też co najmniej dwóch Jemeńczyków. Policja informuje, że samochód-pułapka został zdetonowany przez zamachowca-samobójcę na terenie starożytnej świątyni.

Źródła w jemeńskich służbach bezpieczeństwa wskazują, że atak nastąpił wkrótce po tym, gdy Al-Kaida wydała oświadczenie z żądaniem uwolnienia jej bojowników przebywających w więzieniach w Jemenie. W razie odmowy terroryści zagrozili bliżej niesprecyzowanymi "akcjami".

Al-Kaida jest obecna w Jemenie, kraju, z którego pochodzą przodkowie jej przywódcy Osamy bin Ladena. Ta terrorystyczna organizacja jest oskarżana m.in. o dokonanie zamachu na amerykański okręt w Adenie w 2000 roku (zginęło 17 marynarzy USA) i atak na francuski tankowiec dwa lata później (jedna ofiara śmiertelna).

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP