Trwa ładowanie...
ycipk-jqdvm3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zamach bombowy w Basrze

Co najmniej 28 zabitych i 68 rannych - to bilans ofiar zamachu bombowego w Basrze, leżącej 550 km na południe od Bagdadu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamach bombowy w Basrze
(PAP/EPA)
ycipk-jqdvm3

"Pojazd prowadzony przez kamikadze eksplodował w pobliżu targu na Starym Mieście w Basrze, zabijając 28 osób i raniąc 68" - ogłosiły w komunikacie władze bezpieczeństwa w Basrze.

Ogromne są również szkody materialne.

Eksplozja, która nastąpiła w wypełnionym spacerowiczami śródmieściu Basry, obok dużego, uczęszczanego bazaru, była niezwykle silna.

ycipk-jqdvm3

Miejsce eksplozji - opisuje obecny na miejscu fotoreporter AFP - przedstawiało makabryczny widok: wszędzie porozrzucane były ludzkie szczątki, tworzyły się kałuże krwi, krzyczeli ranni.

Podczas gdy ratownicy i przypadkowi przechodnie starali się nieść pomoc rannym, policja utworzyła kordon, aby nie dopuścić na miejsce tragedii ściągających zewsząd tłumów.

Zaledwie przez trzema dniami premier Iraku Nuri al-Maliki, który odwiedził Basrę, ustanowił w rejonie tego drugiego co do wielkości miasta Iraku, ważnego dla eksportu ropy naftowej, stan wyjątkowy, aby powstrzymać falę przemocy.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-jqdvm3

ycipk-jqdvm3
ycipk-jqdvm3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów