Trwa ładowanie...

Zakrzówek jednak uratowany. Powstanie miejskie kąpielisko?

• Miasto odkupi tereny wokół Zakrzówka od portugalskiego dewelopera • Nie powstanie osiedle na kontrowersyjnym terenie • W planach będzie stworzenie części rozrywkowej dla mieszkańców Krakowa
Share
Zakrzówek jednak uratowany. Powstanie miejskie kąpielisko?
Źródło: Wikipedia
d2saic2

To już pewne, miasto wykupi od portugalskiego dewelopera tereny w okolicach Zakrzówka. Na miejscu, w którym miało powstać osiedle, planowane jest stworzenie parku miejskiego wraz z kąpieliskiem.

Wstępna cena, którą miasto będzie musiało zapłacić za działkę, to ok. 23 mln złotych oraz przekazanie nieruchomości wartej ok. 3 mln złotych.

Działania to skutek protestów wokół tej części miasta. Krakowianie nie chcieli się zgodzić na powstanie osiedla tuż Zakrzówku. Ekolodzy sugerowali również siedliska lęgowe dla ptaków i motyli, które przez budowę mogły by zostać zniszczone.

Decyzję o zakupie nieruchomości zatwierdziła komisja RMK, wcześniej negocjacje z przedstawicielem dewelopera prowadziła Elżbieta Koterba, zastępca prezydenta.

Kiedy powstanie miejskie kąpielisko na Zakrzówku? Nie wiadomo. W kuluarowych rozmowach mówi się o przygotowaniu terenu do sezonu 2017 roku.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2saic2

Podziel się opinią

Share
d2saic2
d2saic2
Więcej tematów