Trwa ładowanie...
d4c899b

"Zakaz wstępu Żydom i zdrajcom Polski". Jest reakcja śledczych ws. baneru hostelu

Policja zabezpieczyła baner, który wisiał na bramie wjazdowej do hostelu w Cesarzowicach koło Wrocławia. "Dom Polski - zakaz wstępu Żydom, komuchom oraz wszystkim złodziejom i zdrajcom Polski" - głosił transparent. Mieszkańcy miejscowości mówią, że w tym domu przebywał Piotr Rybak, który spalił kukłę Żyda we Wrocławiu i obraził żonę prezydenta Agatę Kornhauser-Dudę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Transparent znajdował się na bramie wjazdowej do firmy, która oferuje noclegi koło Wrocławia.
Transparent znajdował się na bramie wjazdowej do firmy, która oferuje noclegi koło Wrocławia. (Google maps/screen)
d4c899b

Zdjęcia baneru pojawiły się na na początku tygodnia na Twitterze oraz na mapie Google, gdzie jeden z użytkowników serwisu oznaczył go jako "House of NAZI" i przyznał najniższą z możliwych ocen.

- Na zlecenie prokuratury zabezpieczyliśmy ten transparent - mówi Wirtualnej Polsce asp. szt. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji. Mundurowi sprawdzają, czy treść na banerze nie naruszyła prawa. - Czekamy na materiały z policji - słyszymy od Małgorzaty Kalus, rzecznika prasowego.

d4c899b

Zobacz też: Kontrowersyjne hasła na Marszu Niepodległości

Sołtys Cesarzowic wyjaśniła nam, że hostel prowadzi Piotr Rybak, znany z nacjonalistycznych wystąpień. - Ludzie mi o tym powiedzieli. Teraz pan Rybak jest w więzieniu, a tu taka awantura. Baner wisi w tym miejscu od wiosny. Były też inne, ale treści nie pamiętam. Nikogo o tym nie informowałam, bo to przecież teren prywatny - powiedziała Jolanta Szulc.

To prawdopodobnie z hostelu policja wyprowadziła Piotra Rybaka, kiedy 15 listopada sąd podjął decyzję o umieszczeniu go w więzieniu. W komentarzach pod wpisem na Twitterze ze zdjęciem bramy hostelu znalazła się informacja, że wynajmują tam pokoje m.in. Ukraińcy. Właściciele Domu Polskiego nie chcą rozmawiać z dziennikarzami.

d4c899b

Rybak doprowadzony do więzienia

Sąd Okręgowy we Wrocławiu zdecydował o cofnięciu dozoru elektronicznego Piotrowi Rybakowi po tym, jak mężczyzna uaktywnił się w ubiegłym tygodniu w mediach społecznościowych. W jednym z materiałów wideo nazwał Agatę Kornhauser-Dudę "Żydówą", wziął udział w marszu narodowców we Wrocławiu i zachowywał się na nim w sposób wzbudzający wątpliwości sądu.

Piotr Rybak spalił kukłę Żyda 18 listopada 2015 r. podczas manifestacji przeciw imigrantom, którą na wrocławskim Rynku zorganizował m.in. Obóz Narodowo-Radykalny. Za ten czyn sąd skazał go na 10 miesięcy więzienia. Wyrok następnie złagodzono do 3 miesięcy. Wtedy Rybak wniósł o ustalenie dozoru elektronicznego, na co sąd wyraził zgodę. Rybak zapowiadał też powołanie nowego ugrupowania nacjonalistycznego.

d4c899b

Podziel się opinią

Share
d4c899b
d4c899b
Więcej tematów