Trwa ładowanie...

Zainaugurowano Festiwal Muzyki Filmowej w kinie Kijów w Krakowie

W sali kina Kijów został zainaugurowany 8. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Pierwszy z pięciu wielkich spektakli wizualno-dźwiękowych należał do świata video game. Critical Hit zaprezentował muzykę stworzoną do gier.

Share
Zainaugurowano Festiwal Muzyki Filmowej w kinie Kijów w Krakowie
Źródło: FMF / Wojdziech Wandzel
d1bnjom

Inauguracja Festiwalu Muzyki Filmowej to rewelacyjny, multimedialny spektakl. Ale nic dziwnego. Główni bohaterowie - Critical Hit - mają w tym wprawę - członkowie zespołu specjalizują się w koncertach video game live.

Jak przekazują organizatorzy, formacja powstała w 2013 roku, powołana do życia przez Jasona Hayesa, współpracownika słynnej wytwórni Blizzard Entertainment, autora muzyki do World of Warcraft i Michaela Glucka, pianistę występującego w latach 2003-2007 pod pseudonimem "Piano Squall", założyciela VG Market - jednej z największych firm zajmujących się badaniem rynku w branży gier video.

d1bnjom

Ale Critical Hit to dopiero początek festiwalowych wrażeń. Przed nami drugi dzień imprezy, czyli m.in. spotkanie z kompozytorami muzyki do gier video, otwarta dyskusja na temat wyzwań polskiego rynku muzyki filmowej, spotkanie z członkami formacji Critical Hit i rozmowa na temat niekonwencjonalnych brzmień w "krwawych" soundtrackach filmowych.

- Na te wydarzenia zapraszamy do Centrum Kongresowego ICE Kraków. A wieczorem - wielka Gala Muzyki Polskiej: Scoring4Wajda, czyli koncert poświęcony twórczości filmowej i teatralnej Andrzeja Wajdy - przekazali Wirtualnej Polsce organizatorzy FMF.

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to druga najważniejsza tego typu impreza na świecie.

Pełen program festiwalu dostępny jest na stronie www.fmf.fm.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1bnjom

Podziel się opinią

Share
d1bnjom
d1bnjom
Więcej tematów