Trwa ładowanie...

Zagubiony niedźwiadek na szlaku w Tatrach. "Strasznie się wydzierał"

Do niezwykłego spotkania doszło na jednym ze szlaków w Tatrach. Wędrujący po górach turysta natknął się na małego niedźwiadka, który stoczył się ze stoku. Nagranie z tego spotkania obejrzało w sieci już blisko sto czterdzieści tysięcy osób.

Share
Zagubiony niedźwiadek na szlaku w Tatrach. "Strasznie się wydzierał"
Zagubiony niedźwiadek na szlaku w Tatrach. "Strasznie się wydzierał"Źródło: East News, Fot: Albin Marciniak
dvczdyp

Niedźwiadek prawdopodobnie wyszedł z gawry znajdującej się powyżej szlaku i sturlał się po zaśnieżonym zboczu. Zatrzymał się dopiero na szlaku turystycznym, około 200 metrów za Czarnym Stawem. Tam nagrał go Piotr Łaś, który zrelacjonował spotkanie w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim".

- Stoczył się do samej ścieżki. Od razu pobiegłem tam, żeby zobaczyć. Były tam jeszcze dwie inne osoby, poinformowałem ich, że będę próbował się skontaktować ze strażnikiem parku i żeby oddalili się od niedźwiadka, bo najprawdopodobniej zaraz przyjdzie po niego matka. Maluch był w szoku, strasznie się wydzierał - powiedział.

dvczdyp

Wiosna to szczególny czas w przyrodzie

Tatrzański Park Narodowy przypomina, że wiosna to szczególny czas w przyrodzie. - Zwierzęta budzą się po zimie, poszukują pożywienia, zbierają siły, rozmnażają się, niektóre rodzą młode. Zwykle wiosna wita je trudnymi zimowymi warunkami, w górach w marcu i kwietniu zalega jeszcze sporo śniegu. Musimy podążać tym rytmem, wspierać je – powiedział Filip Zięba specjalista od tatrzańskiej fauny, zastępca dyrektora TPN.

Od piątku do odwołania dyrekcja Parku zdecydowała się zamknąć szlaki w rejonie Doliny Gąsienicowej. Powodem ograniczenia jest niedźwiedzica, która po zimowym śnie wyszła z gawry z dwoma młodymi.

Według portalu Tatromaniak.pl, nagranie niedźwiadka zostało wykonane przed zamknięciem szlaków.

Przeczytaj także:

dvczdyp

Źródło: Tygodnik Podhalański/Fakt.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dvczdyp

Podziel się opinią

Share
dvczdyp
dvczdyp
Więcej tematów