Trwa ładowanie...
d1lpq81

Zagrają dla chorej Natalii ze Słupska. W akcję włączyli się Kamil Grosicki i Adam Nawałka

• Przedborski: udało się nam pobrać część komórek macierzystych
• Natalia otrzymuje chemioterapię
• W akcję pomocy dziewczynce włączyła się reprezentacja narodowa w piłce nożnej
• W Słupsku odbędzie się kolejny koncert charytatywny dla ośmiolatki
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zagrają dla chorej Natalii ze Słupska. W akcję włączyli się Kamil Grosicki i Adam Nawałka
(Facebook)
d1lpq81

- Natalka obecnie otrzymuje chemioterapię. Jest w czwartym dniu cyklu i czuje się dobrze. Negatywne skutki pojawią się za kilka dni. Udało się nam również pobrać część komórek macierzystych. Niestety musimy pojechać jeszcze raz, bo nie udało się zebrać pełnego materiału - mówi Wirtualnej Polsce Grzegorz Przedborski, tata 9-latki chorującej na nowotwór kości.

W Słupsku organizowany jest właśnie kolejny koncert charytatywny dla dziewczynki. W piątek, 3 czerwca, podczas koncerty charytatywnego "Nutki dla Natalki" w Słupskim Ośrodku Kultury wystąpią młodzi, utalentowani słupscy muzycy. Wezmą w nim udział m.in. Natalia Andrzejczak, Patrycja Baczyńska (finalistka programu Must Be The Music), Magdalena Czerwonka, Katarzyna Dacków, Daria Korowajczyk, Weronika Leszczyńska, Anna Rapa oraz zespoły wokalne Rafaelki i Kwartecik, którymi opiekuje się Grzegorz Uszkiewicz. W repertuarze pojawią się przeboje polskich i zagranicznych gwiazd.

- Lekarze zgodzili się, aby Natalka w Dzień Dziecka wyszła z nami ze szpitala, między innych ludzi. W sklepie dostała od nas klocki i bardzo się ucieszyła. W szpitalu zorganizowano z kolei pokaz motocyklistów, którzy wjeżdżali na pierwsze piętro swoimi maszynami. Pojawiła się Doda i Adi Kowalski. Natalka od swoich kolegów ze szkoły dostała książeczkę i inne prezenty - relacjonuje Przedborski.

d1lpq81

W akcję pomocy dziewczynce włączył się m.in. piłkarz reprezentacji Kamil Grosicki oraz jego trener Adam Nawałka. "Podczas pobytu w Juracie dowiedziałem się, że nie tylko my - piłkarze reprezentacji Polski toczymy walkę - toczy ją też Natalka, która zmaga się z przeciwnikiem silniejszym niż wszystkie reprezentacje, z którymi będziemy musieli zmierzyć się na Euro. Wiemy, że - walcząc wspólnie do końca - jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Tak, jak Natalka, której chcielibyśmy pomóc w walce" - pisze na swoim profilu społecznościowym Grosicki.

- Trenerowi i piłkarzom jestem bardzo wdzięczny za to, że mimo nawału pracy i przygotowań przed najbliższym turniejem, znaleźli chwilę, aby wesprzeć nas w walce z chorobą córki - dodaje Grzegorz Przedborski.

Historię Natalki opisywaliśmy pod koniec marca. U 9-letniej dziewczynki w połowie lutego zdiagnozowano nowotwór złośliwy kości. Każdego roku w Polsce na ten typ raka zapada ok. 300 pacjentów. Udaje się uratować co drugiego z nich. To jednocześnie jeden z najrzadziej występujących u dzieci rodzajów raka - cierpi na niego 7 proc. małoletnich chorych.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1lpq81

Podziel się opinią

Share
d1lpq81
d1lpq81
Więcej tematów