film
27-02-2007 (14:07)

"Zaginiony grób Jezusa" - afera wokół filmu Camerona

Jezus Chrystus miał syna z Marią Magdaleną i wszyscy troje zostali pochowani w Jerozolimie – tak wynika z kontrowersyjnego dokumentu "Zaginiony grób Jezusa" izraelskiego reżysera Simchy Jacobovici. Wyprodukował go James Cameron, twórca "Titanica". Autorzy dokumentu powołują się na odkrycia archeologiczne, wybitni archeolodzy protestują.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zaginiony grób Jezusa" - afera wokół filmu Camerona
(AP)
WP
Podziel się

Galeria

[

Podziel się
WP

]( http://wiadomosci.wp.pl/jezus-pochowany-z-synem-6038674228474497g )
Jezus pochowany z synem

Podziel się
WP

Z dokumentu, który 4 marca zostanie pokazany w kanale Discovery wynika, że Jezus miał z Marią Magdaleną syna Judę. W latach 80. XX wieku w Talpiot, miejscowości leżącej w sąsiedztwie Jerozolimy odnaleziono 10 urn z wyrytymi na nich napisami i właśnie na podstawie tych odkryć wyreżyserowano film.

Zdaniem Camerona, badania i analiza DNA dowiodły, że odnalezione groby to rzeczywiście miejsce pochówku Jezusa i jego najbliższej rodziny. Na sarkofagach miały się znaleźć napisy z imionami Mateusza, Marii Magdaleny, Jezusa, Marii – matki Jezusa, Józefa – brata Jezusa i Judy, syna Chrystusa. Zgodnie z religią chrześcijańską, ciało Jezusa zostało pochowane w miejscu, gdzie stoi Bazylika Grobu Świętego w Jerozolimie.

Wielu naukowców protestuje przeciwko rewelacjom twórcy "Titanica". Archeolodzy uważają, że groby należały do rodziny żydowskiej o imionach bardzo podobnych do tych z rodziny Jezusa. Takie imiona były kiedyś bardzo popularne. Izraelski archeolog Amos Kloner, jeden z pierwszych ekspertów, który widział groby odkryte w latach 80. nie wierzy w teorię twórców dokumentu. – Oni chcą tylko na tym zarobić– powiedział.

Sensacje o związku Jezusa z Marią Magdaleną pojawiły się już m.in. w głośnej powieści Dana Browna "Kod da Vinci". Autor napisał o tym, że wzięli oni ślub i mieli dzieci.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP