Trwa ładowanie...

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Trwa akcja poszukiwawcza po ujawnieniu nowych nagrań

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek wraca ze zdwojoną siłą. Do sprawy włączyli się "łowcy głów" z Poznania. Ujawniono również nieznane dotąd nagranie z monitoringu, na którym widać mężczyznę z ręcznikiem. Trwają również intensywne poszukiwania w miejscu, w którym widziano Iwonę po raz ostatni. Bierze w nich udział 40 osób, są psy tropiące oraz georadar.

Share
Zaginięcie Iwony Wieczorek. Trwa akcja poszukiwawcza po ujawnieniu nowych nagrań
Źródło: PAP, Fot: Dominik Kulaszewicz
d46ekew

Na nowy trop ws. Iwony Wieczorek wpadła policja. Dlatego georadarem przeszukuje gdański park im. Ronalda Reagana. Akcja potrwa kilkanaście dni, a nawet kilka tygodni.

Teren poszukiwań jest ogromny, bo to około 14 ha. Policja używa georadaru, ale możliwe, że wykorzystają również psy, które specjalizują się w szukaniu zwłok. W akcji bierze udział łącznie 40 osób.

Historia Iwony Wieczorek. Zobacz wideo

- Wracamy do miejsca, gdzie po raz ostatni była widziana Iwona Wieczorek tego lipcowego poranka - powiedziała nadkom. Joanna Kowalik-Kosińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

d46ekew

Z nieoficjalnej analizy poznańskich "łowców głów" ma wynikać, że dziewczynę miał zabić przypadkowy człowiek, a jej ciało zostało zakopane w parku.

Przełom ws. poszukiwań. Kim jest mężczyzna z ręcznikiem?

Pomorska policja ujawniła również nieznane nagranie z monitoringu. Widać na nim tajemniczego mężczyznę z ręcznikiem.

Świadek - który być może jako ostatni widział dziewczynę - nigdy nie został odnaleziony.

Na nagraniu widać, jak wychodzi z jednego z klubów w Gdańsku (na plaży w Jelitkowie). Później ten sam mężczyzna został zarejestrowany jak idzie nadmorską alejką tuż za zaginioną Iwoną.

Oto nieznane nagranie z monitoringu

19-letnia Iwona Wieczorek zaginęła zaginęła 17 lipca 2010 r. w drodze z imprezy w Sopocie do jej domu w Gdańsku. Ten wieczór siedem lat temu spędziła z koleżanką Adrią oraz trzema poznanymi niedawno kolegami: Adrianem, Markiem i Pawłem. Ostatni raz widzieli ją ok. 2:50 nad ranem, gdy po kłótni opuściła klub i udała się w stronę domu.

Iwona Wieczorek jest też poszukiwana w strefie Schengen jako osoba zaginiona. Za pośrednictwem Interpolu wysłano także do państw strefy Schengen jej profil genetyczny.

d46ekew

Podziel się opinią

Share
d46ekew
d46ekew
Więcej tematów