"Zaczarowany Kraków", czyli muzea z akcją skierowaną do najmłodszych

• Kraków rozpoczyna cykl słuchowisk dla dzieci
• Najmłodsi będą słuchać najładniejszych polskich legend i historii
• Akcja skierowana jest do dzieci od 4 do 9 roku życia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zaczarowany Kraków", czyli muzea z akcją skierowaną do najmłodszych
(Fotolia)

"Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie" to cykl spotkań dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat, odbywających się raz w miesiącu. Już 10 stycznia, w niedzielę, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na spotkanie z psem Dżokiem, którego pomnik można oglądać na bulwarach wiślanych w okolicach Wawelu.

W kawiarni Putto, w Pałacu Krzysztofory dzieci wraz z rodzicami będą mogły posłuchać Barbary Gawryluk, krakowskiej dziennikarki i autorki książek dla dzieci, która przeczyta swoją książkę pt. "Dżok. Legenda o psiej wierności".

Jak przekazują organizatorzy, będzie to piękna opowieść o psie imieniem Dżok i o niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła go z jego panem. Zwierzę przez niespełna dwa lata czekało na swojego właściciela w okolicy Ronda Grunwaldzkiego, po tym jak ten zmarł na atak serca. Zwierzę, bez względu na pogodę, czekało z nadzieją, że pan wróci.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu "Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie" odbędzie się 14 lutego. Gościem będzie dziennikarz Sławomir Mokrzycki, który przeczyta "Legendę o Panu Twardowskim".

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.