Trwa ładowanie...
d34s41p

Zacięta walka w Gdańsku. Trzech kandydatów z takim samym poparciem

Gdyby wybory na prezydenta Gdańska odbyły się w niedzielę, to o przejściu do drugiej tury wyborów decydowałby każdy głos. I to dosłownie. Poparcie dla trzech kandydatów jest niemal takie samo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kacper Plazynski (PiS) i Jaroslaw Walesa (KO) podczas debaty przed wyborami (Agencja Gazeta, Fot: Renata Dąbrowska)
d34s41p

W walce o fotel prezydenta Gdańska liczą się obecny prezydent Paweł Adamowicz (Wszystko dla Gdańska), Jarosław Wałęsa (PO) i Kacper Płażyński (PiS). Według najnowszego sondażu IBRiS dla Radia Gdańsk i TVP, każdy z nich może liczyć na około 28 proc. głosów.

Na Pawła Adamowicza chciałoby zagłosować 28,8 proc. wyborców. Na drugiego Jarosława Wałęsę - 28,5 proc., a trzeciego Kacpra Płażyńskiego - 28,4 proc. ankietowanych.

Kandydujący w Gdańsku z poparciem SLD Andrzej Cejnowa otrzymałby 3,2 proc. głosów. Pozostali kandydaci (Elżbieta Jachlewska, Jacek Hołubowski) mają poparcie odpowiednio 1,4 proc. oraz 0,8 proc. wyborców.

d34s41p

Badanie IBRiS-u wykonano na próbie tysiąca osób.

Zobacz także: Płażyński o lotnisku im. Wałęsy. "Nie jest dobre stawianie pomników ludziom za życia"

W innym przedwyborczym sondażu poparcie dla kandydatów w Gdańsku wygląda trochę inaczej. W badaniu dla "Polski The Times" z poparciem 34 proc. wygrywa Jarosław Wałęsa. Na Pawła Adamowicza chciałoby zagłosować 24,4 proc., a na Kacpra Płażyńskiego 24 proc. wyborców.

d34s41p

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d34s41p

Podziel się opinią

Share

d34s41p

d34s41p
Więcej tematów