Trwa ładowanie...
d1d1m93

Zabrze. Nowe miejsce dla 40 maluszków

W mieście 1 października rozpocznie działalność nowy żłobek. Kosztował 5 milionów złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budynek nowego żłobka.
Budynek nowego żłobka. (UM Zabrze, Fot: UM Zabrze)
d1d1m93

Placówka mieści się w odrestaurowanym budynku przy ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 2. przeszedł on gruntowny remont. Prace kosztowały ponad 5 milionów złotych. Na realizację projektu miasto pozyskało dofinansowanie z rządowego programu "MALUCH+" 2019 w wysokości 879980 zł. Pozostała część kosztów pokryta została ze środków własnych miasta oraz z kilku innych źródeł zewnętrznych, w tym: Regionalnego Programu Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (w tym z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Prace obejmowały: przebudowę wewnętrznego układu budynku, wymianę drzwi i okien, przebudowę instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania, wykonanie nowej wentylacji, modernizację źródła ciepła, przebudowę klatki schodowej, docieplenie ścian, dachu oraz stropu poddasza i podłogi. Zagospodarowano także terenu wokół budynku. Dodatkowo, w ramach inwestycji zakupiono i zamontowano odpowiednie wyposażenie.

– Cieszę się, że oddajemy mieszkańcom do użytku kolejną filię żłobka. To inwestycja, która umożliwia stworzenie komfortowych warunków opieki nad dziećmi i pozwala wielu rodzicom na powrót do pracy. Dzięki wykonanemu remontowi przywróciliśmy także dawny blask obiektowi, który wpisuje się w sąsiedztwo pięknie zagospodarowanego placu Teatralnego w centrum naszego miasta – stwierdziła podczas uroczystego otwarcia prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

d1d1m93

Nowy żłobek oferuje 40 miejsc dla dzieci. Aktualnie w zabrzańskich żłobkach dostępnych jest 786 miejsc – 205 w placówkach miejskich oraz 581 w dotowanych przez miasto placówkach niepublicznych

Spór o LGBT. Rząd dzieli społeczeństwo? Czarzasty: "Polska jest przykładem na to, co można słowem złego zrobić"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1d1m93

Podziel się opinią

Share
d1d1m93
d1d1m93
Więcej tematów