Trwa ładowanie...

Zabrakło pieniędzy na 500+. Dziura na 3,8 mln zł

W województwie śląskim aż 51 gmin miało problem z wypłatą świadczenia z programu "Rodzina 500+". Chodzi o blisko 3,8 mln zł.

Zabrakło pieniędzy na 500+. Dziura na 3,8 mln złŹródło: Pixabay.com
d1ntsgm

Pieniądze musiały się znaleźć. Brakujące środki gminom przekazał Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek. W tej sprawie wydał specjale oświadczenie:

" Pragnę poinformować, iż przekazałem gminom dodatkowe środki na wypłatę świadczenia w ramach programu "Rodzina 500+". Zgodnie z zapotrzebowaniem, które po oszacowaniu niedoborów zgłosiło 51 ze 167 gmin województwa śląskiego, do wypłaty przekazano 3 mln 785 tys. zł. Wczoraj pieniądze te wpłynęły z Ministerstwa Finansów do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i jeszcze dzisiaj trafią do samorządów, aby mogły zostać niezwłocznie wypłacone mieszkańcom" - pisał wojewoda w oficjalnym oświadczeniu zamieszczonym na stronach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Wojewoda powtórzył również apel minister Rafalskiej,o którym pisaliśmy w finansach WP, dotyczący wypłat 500+ jeszcze przed świętami.

d1ntsgm

"Wielość wydatków przed świętami powoduje, że wypłata świadczenia wychowawczego jest obecnie bardzo wyczekiwana przez wiele polskich rodzin. Każdy z nas przecież pragnie, aby święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe, pełne serdeczności, życzliwości i wielkiej radości" – pisała Rafalska w liście otwartym do władz lokalnych.

"Jestem przekonany, iż gminy, jak do tej pory, staną na wysokości zadania i poprzez Ośrodki Pomocy Społecznej sprawnie rozdysponują środki na wypłatę świadczeń rodzinnych tak, aby rodziny mogły je otrzymać jeszcze przed zbliżającymi się świętami" – zapewnił Wojewoda Śląski.

Kaczyński: To ja wymyśliłem 500+

"Okres przedświąteczny to bowiem czas, w którym dodatkowe finanse są szczególnie potrzebne po to, by zapewnić rodzinom możliwość spokojnego przygotowania się do Bożego Narodzenia" - dodał Jarosław Wieczorek.

d1ntsgm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ntsgm
Więcej tematów