Trwa ładowanie...
d2dze3g

Zabił swoją 5-letnią córkę. Uniknie więzienia

• 31-letni Mariusz L. uniknie więzienia • Sąd skierował go na przymusowe leczenie psychiatryczne • Mężczyzna w kwietniu ubiegłego roku zabij kamieniem swoją córkę
Share
Zabił swoją 5-letnią córkę. Uniknie więzienia
Źródło: WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec
d2dze3g

Gdański sąd okręgowy podjął decyzję o umorzeniu śledztwa wobec 32-letniego Mariusza L. oraz o umieszczeniu mężczyzny w szpitalu psychiatrycznym. Rozstrzygnięcie jest całkowicie zgodne z wnioskiem prokuratury, jednak jego ustne uzasadnienie oraz cały przewód sądowy pozostają niejawne. Proces odbywał się bowiem za zamkniętymi drzwiami.

Przypomnijmy fakty. Sprawa od samego początku budziła kontrowersje, a biegli nie byli jednomyślni. Pierwszą opinię prokuratura otrzymała w październiku. Z przedstawionej ekspertyzy wynikało, że 31-latek był niepoczytalny, gdyż znajdował się pod wpływem marihuany. Uznano również, że nie stanowi on obecnie żadnego zagrożenia.

Zaskoczeni wynikami badań śledczy ocenili opinię jako sprzeczną wewnętrznie i niejasną. W związku z tym została podjęta decyzja o dopuszczeniu dowodu w postaci kolejnej opinii dwóch biegłych psychiatrów. Ich zadaniem była ocena zdrowia podejrzanego. Druga ekspertyza nie zostawiła żadnych wątpliwości. Mężczyzna był niepoczytalny - nie miał możliwości rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Jednocześnie biegli stwierdzili, że - z uwagi na obecny stan zdrowia psychicznego - wymaga on leczenia w warunkach zamkniętych.

d2dze3g

Do zdarzenia doszło w połowie kwietnia ubiegłego roku. Gdańska policja w krótkich odstępach czasu odebrała informację od przechodnia o znalezionych przez niego zwłokach dziewczynki oraz telefon od zaniepokojonej matki 5-latki. Kobieta twierdziła, że dziecko powinno być już dawno w domu. Z przedszkola miał odebrać je ojciec. Rodzice dziewczynki od dwóch lat nie mieszkali razem. Oboje mieli prawo do opieki nad dzieckiem. Rozeszli się, gdy Mariusz L. zaczął mieć problemy z narkotykami.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2dze3g

Podziel się opinią

Share
d2dze3g
d2dze3g
Więcej tematów