Trwa ładowanie...
d2wlgi4
d2wlgi4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Za wpis o zastrzeleniu o. Rydzyka odpowiada autor"

"To nie wydawca ponosi odpowiedzialność, a autor wpisu na forum Gazety.pl, nawołującego do zastrzelenia o. Tadeusza Rydzyka" - napisała w komunikacie Agora SA, do której należy portal.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2wlgi4

"Użytkownicy portalu Gazeta.pl publikują na Forum informacje na własną odpowiedzialność, a wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych wypowiedzi" - napisał w komunikacie dyrektor Serwisów Informacyjnych i Społecznościowych Agory SA Maciej Wicha.

"Osoby zamieszczające wypowiedzi, które naruszają prawo lub dobra prawem chronione osób trzecich, mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną" - dodał dyrektor.

Wicha podkreślił, że zarządzający portalem zobowiązani są do usuwania z forum treści sprzecznych z prawem, o ile zostaną powiadomieni o takich przypadkach. Zgłoszenia, zgodnie z ogólnodostępnymi zasadami funkcjonowania forum, powinny być przesyłane drogą mailową lub listownie.

d2wlgi4

Zaznaczył, że żadne takie zawiadomienie dotychczas nie wpłynęło, ale wpis został usunięty dzień wcześniej, zaraz po otrzymaniu telefonicznej informacji na ten temat.

O umieszczeniu w sobotę na internetowym forum wulgarnego wpisu, wzywającego do zastrzelenia o. Rydzyka poinformował w Radiu Maryja prezes Fundacji Stocznia Gdańska Andrzej Jaworski. Powiedział też, że działacze NSZZ Stoczni Gdańsk złożyli w tej sprawie doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jaworski zaznaczył, że administrator do wtorku nie usunął wpisu, pomimo kilkunastu monitów w trybie przewidzianym przez regulamin forum.

Podziel się opinią

Share

d2wlgi4

d2wlgi4
d2wlgi4
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów