Trwa ładowanie...
d397srh

"Za wpis o zastrzeleniu o. Rydzyka odpowiada autor"

"To nie wydawca ponosi odpowiedzialność, a autor wpisu na forum Gazety.pl, nawołującego do zastrzelenia o. Tadeusza Rydzyka" - napisała w komunikacie Agora SA, do której należy portal.
Share
d397srh

"Użytkownicy portalu Gazeta.pl publikują na Forum informacje na własną odpowiedzialność, a wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych wypowiedzi" - napisał w komunikacie dyrektor Serwisów Informacyjnych i Społecznościowych Agory SA Maciej Wicha.

"Osoby zamieszczające wypowiedzi, które naruszają prawo lub dobra prawem chronione osób trzecich, mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną" - dodał dyrektor.

Wicha podkreślił, że zarządzający portalem zobowiązani są do usuwania z forum treści sprzecznych z prawem, o ile zostaną powiadomieni o takich przypadkach. Zgłoszenia, zgodnie z ogólnodostępnymi zasadami funkcjonowania forum, powinny być przesyłane drogą mailową lub listownie.

d397srh

Zaznaczył, że żadne takie zawiadomienie dotychczas nie wpłynęło, ale wpis został usunięty dzień wcześniej, zaraz po otrzymaniu telefonicznej informacji na ten temat.

O umieszczeniu w sobotę na internetowym forum wulgarnego wpisu, wzywającego do zastrzelenia o. Rydzyka poinformował w Radiu Maryja prezes Fundacji Stocznia Gdańska Andrzej Jaworski. Powiedział też, że działacze NSZZ Stoczni Gdańsk złożyli w tej sprawie doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jaworski zaznaczył, że administrator do wtorku nie usunął wpisu, pomimo kilkunastu monitów w trybie przewidzianym przez regulamin forum.

d397srh

Podziel się opinią

Share
d397srh
d397srh
Więcej tematów