Trwa ładowanie...
d2g6n5j

Za trzy tygodnie Kartuzy zyskają nowe połączenie kolejowe

Za trzy tygodnie Kartuzy zyskają nowe połączenie kolejowe. Pierwszego października swoje kursy wydłuży Pomorska Kolej Metropolitarna. W ciągu dni do miasta wjeżdżać będzie 18 par pociągów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za trzy tygodnie Kartuzy zyskają nowe połączenie kolejowe
(Materiały prasowe)
d2g6n5j

Na liczącej 42 kilometry trasie pociągi między lotniskiem oraz Kartuzami będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach osobowych. Ich trasa będzie częściowo wieść przez szlak Kościerzyna-Gdynia. Odcinek ten nie należy do samorządu. Jego operatorem jest PKP Polskie Linie Kolejowe. Bilet miesięczny na trasie Kartuzy-Gdańsk Główny będzie kosztował podróżnych 188 zł. Natomiast jednorazowo za przejazd pociągiem z Gdańska do Kartuz pasażerowie zapłacą 8,70 zł.

„PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście informuje, że w czwartek 1 października 2015 roku, pociągi SKM zaczynają kursowanie do stacji Kartuzy. Rozkład będzie obowiązywał do dnia 17 października 2015 roku na odcinku Gdańsk Główny-Port Lotniczy-Kartuzy, Gdańsk Wrzeszcz-Port Lotniczy-Gdynia Główna” – czytamy na stronie przewoźnika.

Pasażerowie stracą na podróży między Kaszubami i Gdańskiem godzinę. Pociągi powrotne ze stolicy województwa swój bieg zaczynać będą od stacji we Wrzeszczu. Decyzja ta jest podyktowana brakiem odpowiedniej przepustowości torowiska. Jest zbyt duże obłożenie pociągów dalekobieżnych.

d2g6n5j

Według przeprowadzonych badań z PKM może korzystać rocznie od 6,5 do 10,5 mln pasażerów. Dzięki PKM Gdańsk odzyska bezpośrednie połączenie kolejowe z Kartuzami i Kościerzyną, zniszczone w czasie II wojny światowej. PKM to pierwsza wybudowana od 40 lat linia kolejowa w Polsce, a także pierwsza wybudowana przez samorząd. Warta miliard złotych inwestycja została w 68 procentach sfinansowana z funduszy europejskich.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2g6n5j

Podziel się opinią

Share
d2g6n5j
d2g6n5j
Więcej tematów