Trwa ładowanie...

Za parkowanie w Krakowie można już płacić mniej i szybciej. "To duże udogodnienie"

Do tej pory opłacanie abonamentu za parkowanie, łączyło się ze staniem w kolejkach w biurze przy ul. Kalwaryjskiej. Nie lepiej było z opłatą godzinową, gdy kierowca nie miał żadnych drobnych do automatu, ani karty płatniczej z systemem PayPass. By ułatwić korzystanie ze strefy parkowania, Kraków wprowadził eAbonament.

Share
Za parkowanie w Krakowie można już płacić mniej i szybciej. "To duże udogodnienie"
Źródło: mi.krakow.pl
d493jfw

- Nie trzeba już szukać parkomatu, aby wnieść opłatę za postój pojazdu samochodowego w Strefie. Nie trzeba udać się do Biura Strefy Płatnego Parkowania, aby wykupić abonament postojowy. Nie trzeba szukać bilonu, aby wnieść opłatę w parkomacie - przekazują nam urzędnicy.

Teraz wystarczy dostęp do Internetu, wybór prawidłowej taryfy i dokonanie przelewu. Ostatnim krokiem będzie wydrukowanie informacji i umieszczenie jej za szybą.

d493jfw

- Impulsem do realizacji tej akcji było przygotowanie i wdrożenie przez spółkę nowej wersji sklepu internetowego "eAbonamenty" służącego do zakupu abonamentów postojowych. W nowej odsłonie sklep uwzględnia m. in. uwagi zgłaszane przez dotychczasowych jego użytkowników. Wprowadzone zmiany to nie tylko bardziej przyjazny interfejs, nowe funkcjonalności, czy wersja na urządzenia mobilne, ale przede wszystkim podniesiony poziom bezpieczeństwa przechowywanych danych oraz zoptymalizowana szybkość działania - mówią urzędnicy.

- Sporym ułatwieniem dla korzystających ze sklepu jest też możliwość przypominania o zbliżającym się terminie ważności abonamentu. Na 10 dni przed upływem tego terminu użytkownik sklepu pocztą elektroniczną otrzyma informację przypominającą o zbliżającym się terminie ważności abonamentu - dodają.

By skorzystać z eAbonamentu, należy wejść na stronę www.eabonamenty.mi.krakow.pl i postępować zgodnie z instrukcją obsługi.

Jednak abonament, to nie jedyne udogodnienia. Jak przekonują nas kierowcy, ze specjalnymi naklejkami na szybach samochodu - jest jeszcze więcej możliwości.

d493jfw

- Jeśli nie mieszkamy w centrum, a potrzebujemy na chwilę coś załatwić, można skorzystać z usługi mobiParking w systemie SkyCash. Trzeba się zarejestrować, przykleić informacje na szybę i każdorazowo płacić SMS-em. To alternatywa dla osób, które rzadko mają przy sobie monety na parking - mówi Wirtualnej Polsce krakowski kierowca.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d493jfw

Podziel się opinią

Share
d493jfw
d493jfw
Więcej tematów