Trwa ładowanie...

Za 60 złotych podpalił mieszkanie w krakowskiej Nowej Hucie. W pożarze zginęła kobieta

Kłótnie sąsiedzkie, próba zemsty i tragiczny finał. W Nowej Hucie mężczyzna za 60 zł podpalił mieszkanie ze śpiącą wewnątrz rodziną. Niestety, jednej osoby nie udało się uratować. Na koniec okazało się jeszcze, że sprawca pomylił adresy.
Share
Za 60 złotych podpalił mieszkanie w krakowskiej Nowej Hucie. W pożarze zginęła kobieta
Źródło: WP, Fot: Konrad Żelazowski
dx8jrpl

- Prokuratura Rejonowa w Krakowie - Nowej Hucie prowadzi postępowanie w sprawie spowodowania w nocy z 3 na 4 kwietnia 2015 r. w Krakowie na os. Szkolnym zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu mieszkańców jednego z bloków polegającego na podpaleniu drzwi do mieszkania znajdującego się na czwartym piętrze, w którym to lokalu spała w tym czasie 5-osobowa rodzina - powiedziała WP Bogusława Marcinkowska, rzecznik krakowskiej Prokuratury Okręgowej.

Niestety, w nocnym pożarze zginęła 54-letnia kobieta. Pozostali członkowie rodziny, w tym 9-miesięczna dziewczynka, zostali uratowani przez strażaków.

Jak udało się dowiedzieć Wirtualnej Polsce, przyczyną podpalenia była zemsta sąsiedzka. Jeden z mężczyzna "wynajął" podpalacza - płacąc mu 60 zł - po tym jak sąsiedzi zwracali mu uwagę na libacje alkoholowe, które urządzał na klatce schodowej.

dx8jrpl

Obaj mężczyźni - zarówno zleceniodawca, jak i podpalacz - trafili w ręce policji.

- Prokurator zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy od dnia 4 kwietnia 2015 r. do 4 lipca 2015 r. Dwaj podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu - dodaje Marcinkowska.

Później okazało się jeszcze, że podpalacz pomylił numery mieszkań i podpalił niewłaściwe drzwi.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dx8jrpl

Podziel się opinią

Share
dx8jrpl
dx8jrpl
Więcej tematów