Trwa ładowanie...
d3ssxak

Za 60 złotych podpalił mieszkanie w krakowskiej Nowej Hucie. W pożarze zginęła kobieta

Kłótnie sąsiedzkie, próba zemsty i tragiczny finał. W Nowej Hucie mężczyzna za 60 zł podpalił mieszkanie ze śpiącą wewnątrz rodziną. Niestety, jednej osoby nie udało się uratować. Na koniec okazało się jeszcze, że sprawca pomylił adresy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za 60 złotych podpalił mieszkanie w krakowskiej Nowej Hucie. W pożarze zginęła kobieta
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d3ssxak

- Prokuratura Rejonowa w Krakowie - Nowej Hucie prowadzi postępowanie w sprawie spowodowania w nocy z 3 na 4 kwietnia 2015 r. w Krakowie na os. Szkolnym zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu mieszkańców jednego z bloków polegającego na podpaleniu drzwi do mieszkania znajdującego się na czwartym piętrze, w którym to lokalu spała w tym czasie 5-osobowa rodzina - powiedziała WP Bogusława Marcinkowska, rzecznik krakowskiej Prokuratury Okręgowej.

Niestety, w nocnym pożarze zginęła 54-letnia kobieta. Pozostali członkowie rodziny, w tym 9-miesięczna dziewczynka, zostali uratowani przez strażaków.

Jak udało się dowiedzieć Wirtualnej Polsce, przyczyną podpalenia była zemsta sąsiedzka. Jeden z mężczyzna "wynajął" podpalacza - płacąc mu 60 zł - po tym jak sąsiedzi zwracali mu uwagę na libacje alkoholowe, które urządzał na klatce schodowej.

d3ssxak

Obaj mężczyźni - zarówno zleceniodawca, jak i podpalacz - trafili w ręce policji.

- Prokurator zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy od dnia 4 kwietnia 2015 r. do 4 lipca 2015 r. Dwaj podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu - dodaje Marcinkowska.

Później okazało się jeszcze, że podpalacz pomylił numery mieszkań i podpalił niewłaściwe drzwi.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3ssxak

Podziel się opinią

Share
d3ssxak
d3ssxak