Trwa ładowanie...

Z Krakowa zniknęła nielegalna reklama, w której mieszkali bezdomni

W końcu znalazł się sposób na samowolę budowlaną w centrum Krakowa. Decyzją nadzoru budowlanego, udało się nakłonić właściciela do rozbiórki gigantycznej reklamy pod Wawelem. O billboardzie zrobiło się głośno w całym kraju, kiedy okazało się, że zamieszkali w nim bezdomni.

Share
Z Krakowa zniknęła nielegalna reklama, w której mieszkali bezdomni
Źródło: WP, Fot: Robert Kulig
d7hegj9

Wielki nośnik reklamowy w końcu został rozebrany. Po prawie trzech latach urzędniczych przepychanek udało się zobligować właściciela do usunięcia konstrukcji, która od 2012 roku szpeciła okolicę. Wcześniej wszystkie pisma związane z likwidacją wielkiego banneru były oddalane lub zaskarżane.

Przełomem w sprawie była decyzja wydana przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. W ostatnim tygodniu czerwca zostały oddalone wnioski zarządcy, który został zobligowany do natychmiastowej rozbiórki konstrukcji.

d7hegj9

Zgodnie z decyzją urzędu, tydzień temu ściągnięto materiały reklamowe, a teraz usunięto całą nielegalną budowlę.

Billboard miał 25 m szerokości i 20 m wysokości o podstawie 200 m kw. Pojawił się pomiędzy Centrum Kongresowym i hotelem, zasłaniając widok z osiedla Podwawelskiego na Zamek i Skałkę. Przez ostatnie miesiące był schronieniem dla 8 bezdomnych, którzy zaadaptowali konstrukcję na tymczasowy dom.

Po wydaniu decyzji o likwidacji obiektu, mężczyźni przenieśli się w nieznane miejsce. Wcześniej Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Straż Miejska zobligowały się do pomocy bezdomnym.

Obecnie działka, na której stała kontrowersyjna reklama, jest na sprzedaż.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d7hegj9

Podziel się opinią

Share
d7hegj9
d7hegj9
Więcej tematów