ycipk-2js542
ycipk-2js542
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wypadek

Wypadek na przejeździe kolejowym - cztery osoby nie żyją

Na strzeżonym przejeździe kolejowym w Bojanowie pod Lesznem pociąg pospieszny najechał na dwa samochody. Na miejscu zginąły cztery osoby, jedna została ciężko ranna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2js542

Ze wstępnych ustaleń wynika, że po przejechaniu pociągu osobowego - zapory się podniosły. Na przejazd wjechały dwa samochody - żuk oraz polonez - prosto pod pędzący od strony Leszna pociąg pośpieszny relacji Gdynia-Wrocław. Lokomotywa najpierw uderzyła w żuka, potem w poloneza, który rozpadł się na dwie części. Zginęło prawdopodobnie małżeństwo z córka oraz czwarta - niezidentyfikowana osoba. Ranna została osoba jadąca żukiem.

Dróżnik był trzeźwy. Sygnalizacja i zapory były sprawne. Kilka lat temu na tym samym przejeździe w podobnych okolicznościach także zginęło małżeństwo.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że bardzo prawdopodobne jest, iż przyczyną wypadku był błąd dyżurnego ruchu obsługującego przejazd.

ycipk-2js542

Jak poinformował Wit Majchrzak z PKP w Lesznie ruch pociągów na trasie Poznań-Wrocław jest już przywrócony.

Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowały specjalne komisje PKP i dwie grupy policji oraz prokurator.

Polub WP Wiadomości
ycipk-2js542
ycipk-2js542