Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2020. Prof. Antoni Dudek: boję się żądania ponownego liczenia głosów

Wyniki wyborów 2020. Prof. Antoni Dudek przyznaje, że czeka nas noc pełna nerwów, a ostatecznego zwycięzcę poznamy dopiero w poniedziałek. – Andrzej Duda jest faworytem, ale nie może spać spokojnie. Równie dobrze może dojść do zmiany w Pałacu Prezydenckim – mówi Wirtualnej Polsce.
Share
Wyniki wyborów 2020. Prof. Antoni Dudek
Wyniki wyborów 2020. Prof. Antoni DudekŹródło: Agencja Gazeta
d1828kq

Jak wynika z exit poll IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu, Andrzej Duda zdobył 50,4 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 49, 6 proc. Frekwencja wyniosła 68,9 proc. Wszystko wskazuje na to, że będzie ona rekordowa. W 1995 roku frekwencja w wyborach prezydenckich wyniosła 68,23 proc.

Wyniki wyborów 2020 - czytaj więcej

- Tych wyników absolutnie nie można traktować ostatecznie. Wahnięcia mogą być w każdą stronę. To na pewno będzie nerwowa noc, a nazwisko zwycięzcy poznamy najwcześniej w poniedziałek rano – mówi nam prof. Antoni Dudek.

d1828kq

I dodaje: - Andrzej Duda jest faworytem, ale nie może spać spokojnie. Równie dobrze może dojść do zmiany w Pałacu Prezydenckim. W pierwszej turze jego wynik wzrósł w stosunku do pierwszych sondaży. Tyle że na końcu są liczone głosy z zagranicy i Warszawy, więc zyskać może także Rafał Trzaskowski. Niczego nie można być pewnym.

Wyniki wyborów 2020. Obawa ws. głosowania

Obu kandydatów dzieli wstępie 0,8 proc. głosów. – To pokazuje, że polaryzacja społeczeństwa jest jeszcze bardziej wyrównana i czeka nas jeszcze ostrzejszy spór polityczny – mówi prof. Antoni Dudek. – Bardzo boję się jednego: żądania ponownego liczenia głosów, ponieważ to będzie oznaczało, że jedna ze stron nigdy nie zaakceptuje wyniku wyborów jako wiarygodnego – dodaje.

Widzisz coś interesującego lub nietypowego podczas wyborów? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory 2020. Czym jest cisza wyborcza - PKW

d1828kq

Podziel się opinią

Share
d1828kq
d1828kq
Więcej tematów