ycipk-3gn6hr

Wyniki wyborów 2019 (exit poll). Grzegorz Schetyna i Małgorzata Kidawa-Błońska o wynikach. "Nie będzie Budapesztu w Warszawie"

W oczekiwaniu na oficjalne wyniki chciałem podziękować tym wszystkim, którzy wybrali Koalicję Obywatelską - powiedział Grzegorz Schetyna, lider PO po ogłoszeniu wyników exit poll.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2019 (exit poll). Grzegorz Schetyna: nie było równych zasad, nie mieliśmy poczucia, że braliśmy udział w uczciwej walce
Wyniki wyborów 2019 (exit poll). Grzegorz Schetyna: nie było równych zasad, nie mieliśmy poczucia, że braliśmy udział w uczciwej walce (PAP, Fot: Paweł Supernak)
ycipk-3gn6hr

- To nie była uczciwa walka - mówił lider Platformy Obywatelskiej. - Przed nami jeszcze Senat. Wierząc w zwycięstwo w Senacie, chcę zapewnić, że to jest nasza przyszłość: wspólne działanie opozycji - stwierdził Grzegorz Schetyna.

- Przed nami kolejne wybory i kolejna praca. Wybory prezydenckie z pewnością wygramy. Nie będzie Budapesztu w Warszawie - zapowiadał. - To były trudne cztery lata. To nie była równa walka, nie było równych zasad, nie mieliśmy poczucia, że braliśmy udział w uczciwej walce - mówił w sztabie Grzegorz Schetyna.

- To było i jest święto demokracji. Dziękujemy za to. Chciałem podziękować wszystkim, którzy byli przy urnach wyborczych, a przede wszystkim tym, którzy wybrali Koalicję Obywatelską - mówił lider PO.

ycipk-3gn6hr

Wyniki wyborów 2019 (exit poll). "Zakończyć podziały"

ycipk-3gn6hr

- Od jutra bierzemy się do pracy, żeby zakończyć te podziały. Dziękuję tym, którzy głosowali na mnie w Warszawie. Chcemy, żeby Polska była jedną wielką wspólnotą - mówiła z kolei Małgorzata Kidawa-Błońska.

- Ludzie nie chcą Polski pękniętej na pół. Chcą współpracy. Wierzę w nasze zwycięstwo, poczekajmy na oficjalne wyniki - dodała.

Wyniki exit poll IPSOS dla TVP, TVN i Polsatu, za tvn24.pl:

ycipk-3gn6hr
  • PiS - 43,6 proc.
  • KO - 27,4 proc.
  • Lewica - 11,9 proc.
  • PSL - 9,6 proc.
  • Konfederacja - 6,4 proc.

Frekwencja wyniosła 61,1 proc.

Wyniki wyborów 2019. Oczekiwanie na oficjalne dane

Do głosowania w wyborach uprawnionych było 30 111 281 wyborców. Wybory odbywały się w 27 415 obwodach głosowania, z czego 14 498 dostosowanych było dla osób z niepełnosprawnościami.

ycipk-3gn6hr

Oficjalny komunikat o tym, które komitety przekroczyły próg wyborczy, PKW przedstawi w poniedziałek. Ostateczne, oficjalne wyniki ze wszystkich okręgów mają być znane we wtorek. Stanie się to dopiero, gdy spłyną i zostaną podliczone protokoły wyborcze z wszystkich komisji.

Źródło: Wyniki exit poll IPSOS dla TVP, TVN i Polsatu, za TVN24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3gn6hr
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3gn6hr

ycipk-3gn6hr
ycipk-3gn6hr