Trwa ładowanie...
d34bj7k

Wyłudziła ponad 3 mln zł; grozi jej do 10 lat

Zarzuty wyłudzenia ponad 3 mln zł oraz posługiwania się nieprawdziwym zezwoleniem towarzystwa ubezpieczeniowego usłyszała w prokuraturze właścicielka firmy finansowo-ubezpieczeniowej z Limanowej. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Share
d34bj7k

Jak poinformowała Janina Tomasik z Prokuratury Rejonowej w Limanowej, do sądu przekazano wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej trzymiesięcznego aresztu. - Kobieta złożyła obszerne wyjaśnienia - powiedziała Tomasik. Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia ich treści.

27-latka prowadziła w Limanowej firmę ubezpieczeniową i oferowała lokowanie pieniędzy na wysoki procent. Z tej usług skorzystało kilkuset klientów, którzy wpłacali nawet po kilkaset tysięcy złotych. Kiedy klienci nie mogli się skontaktować z właścicielką, zawiadomili policję. Poszukiwana w środę wieczorem sama zgłosiła się na komisariat.

- Z dowodów zebranych dotychczas wynika, że podejrzana wyłudziła ponad 3 mln zł, ale wciąż trwają przesłuchania pokrzywdzonych i nie wiadomo, jaka będzie ostateczna kwota wyłudzeń - powiedział rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie prokurator Józef Radzięta.

Nie wiadomo, co stało się z pieniędzmi pokrzywdzonych. Sprawdzane są konta bankowe należące do podejrzanej.

d34bj7k

Podziel się opinią

Share
d34bj7k
d34bj7k
Więcej tematów