Trwa ładowanie...
d294r59
d294r59

Wykonano cztery wyroki - Japonia wraca do kary śmierci?

W Japonii powieszono cztery osoby skazane wcześniej na śmierć - poinformowało japońskie ministerstwo sprawiedliwości. Jest to pierwsze wykonanie wyroku śmierci w Japonii od 16 września 2005 roku, to jest od ponad 15 miesięcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d294r59

Wśród skazańców znajdował się 77-letni Yoshimitsu Akiyama, skazany w 1987 roku za morderstwo, który spędził w celi śmierci w oczekiwaniu na egzekucję prawie 20 lat - informuje agencja Kyodo i inne japońskie media. Również drugi z czwórki powieszonych mężczyzn miał ponad 70 lat.

Wyroki wykonano po objęciu urzędu przez nowego ministra sprawiedliwości Jinena Nagase, w ramach gabinetu, na czele którego stoi od końca września nowy premier Shinzo Abe.

Japońskie biuro międzynarodowej organizacji Amnesty International opublikowało bezpośrednio po egzekucji oświadczenie, w którym potępiło wykonanie wyroków i podało nazwiska czterech skazańców. Zwraca się w nim uwagę, że egzekucje przeprowadzono w czasie, gdy trwała przerwa między sesjami parlamentu japońskiego, bez wcześniejszego powiadomienia skazanych i ich rodzin.

Anonimowy przedstawiciel japońskiego ministerstwa sprawiedliwości podał, że w celach śmierci w Japonii nadal przebywają 93 osoby skazane na najwyższy wymiar kary.

d294r59

Podziel się opinią

Share
d294r59
d294r59
Więcej tematów