WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kara śmierci
25-12-2006 (06:45)

Wykonano cztery wyroki - Japonia wraca do kary śmierci?

W Japonii powieszono cztery osoby skazane wcześniej na śmierć - poinformowało japońskie ministerstwo sprawiedliwości. Jest to pierwsze wykonanie wyroku śmierci w Japonii od 16 września 2005 roku, to jest od ponad 15 miesięcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Wśród skazańców znajdował się 77-letni Yoshimitsu Akiyama, skazany w 1987 roku za morderstwo, który spędził w celi śmierci w oczekiwaniu na egzekucję prawie 20 lat - informuje agencja Kyodo i inne japońskie media. Również drugi z czwórki powieszonych mężczyzn miał ponad 70 lat.

Wyroki wykonano po objęciu urzędu przez nowego ministra sprawiedliwości Jinena Nagase, w ramach gabinetu, na czele którego stoi od końca września nowy premier Shinzo Abe.

Japońskie biuro międzynarodowej organizacji Amnesty International opublikowało bezpośrednio po egzekucji oświadczenie, w którym potępiło wykonanie wyroków i podało nazwiska czterech skazańców. Zwraca się w nim uwagę, że egzekucje przeprowadzono w czasie, gdy trwała przerwa między sesjami parlamentu japońskiego, bez wcześniejszego powiadomienia skazanych i ich rodzin.

WP

Anonimowy przedstawiciel japońskiego ministerstwa sprawiedliwości podał, że w celach śmierci w Japonii nadal przebywają 93 osoby skazane na najwyższy wymiar kary.

Polub WP Wiadomości
WP
WP