Trwa ładowanie...

Wydano ostrzeżenie dla Małopolski - silny wiatr i ulewne deszcze

Od dzisiaj do środy na terenie Małopolski możliwe są gwałtowne i porywiste podmuchy wiatru oraz silne opady deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz straż pożarna ostrzegają przed ewentualnymi zagrożeniami.

Share
Wydano ostrzeżenie dla Małopolski - silny wiatr i ulewne deszcze
Źródło: WP.PL, fot: Wojciech Nieśpiałowski
d1gq47w

- Prognozuje się, że w dniu dzisiejszym, głównie w rejonach podgórskich, wystąpi wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, początkowo południowo-zachodni, stopniowo skręcający na zachodni. W nocy na obszarze całego województwa wzrost średniej prędkości wiatru do 35-45 km/h, w porywach do 85 km/h - poinformował krakowskim oddział IMGW.

Wraz z tym komunikatem, do wzmożonych działań przygotowuje się straż pożarna. - W momencie wydania ostrzeżenia, jesteśmy przygotowani do zwiększonej pracy. Odpalamy sprzęt, przygotowujemy rezerwy paliwa. Sprawdzamy stan naszych pojazdów, tak by nic nas nie zaskoczyło. Na razie nie mamy zwiększonej liczby wyjazdów, ale jesteśmy gotowi – powiedział Wirtualnej Polsce Łukasz Szewczyk, rzecznik prasowy krakowskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy informują, że w najbliższych dniach należy zwrócić uwagę na stan techniczny m.in.: dachów, oraz odsunąć pojazdy od drzew.

Silniejsze podmuchy wiatru prognozowane są do środowego poranka.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d1gq47w

Podziel się opinią

Share
d1gq47w
d1gq47w
Więcej tematów