Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński straszy "Polską minus". Mówi o chłopcu ze Szkocji

Wybory parlamentarne już w niedzielę. Jarosław Kaczyński straszy "Polską Minus", gdyby do władzy doszła opozycja. - Działamy konsekwentnie. Jesteśmy za to chwaleni - powiedział.
Share
Wybory parlamentarne już w najbliższą niedzielę
Wybory parlamentarne już w najbliższą niedzielęŹródło: East News
dalyuyi

Wybory 2019. - Od wyniku wyborów zależy, czy będziemy mieli kontynuację przemyślanej polityki rozwoju. Można działać tak żeby jeden rok był świetny a później kilka złych. My tak nie działamy. Działamy konsekwentnie i jesteśmy za to chwaleni - przekonuje w programie "Sygnały Dnia" Polskiego Radia Jarosław Kaczyński. Zapewnia, że wszystko, co robi PiS, niczym Polsce nie zagraża.

- To jest kwestia demokracji, a ona łączy się w wiarygodnością. A my jesteśmy wiarygodni. Okazaliśmy się w ciągu tych 4 lat wiarygodni. Zrobiliśmy wszystko, co zapowiedzieliśmy, że zrobimy a nawet więcej - podkreślił. Jednocześnie wróży, że sztandarowe programy społeczne PiS będą przez inne partie zaniechane, jeśli te dojdą do władzy.

- Szantaże, które nas spotykały i ogromne ceny za gaz przechodzą do historii. Jesteśmy bezpieczni a za chwilę będziemy mogli w ogóle zrezygnować z dostaw gazu ze Wschodu - zapowiedział. Jednocześnie zapewnia, że gdyby pogorszyła się sytuacja gospodarcza wokół Polski, PiS jest przygotowany. - Będziemy w stanie utrzymać naszą politykę w wymiarze społecznym i rozwojowym - podkreślił.

dalyuyi

Prezes PiS stwierdził, że jedną sprawę wcześniej pominął, a teraz jest moment, żeby o tym powiedzieć. - To jest sprawa wolności. "Polska Plus" to państwo wolności słowa i przekonań, wolności religijnej i wolności nauki. "Polska Minus" to państwo, które te wolności likwiduje - mówił. Wspomniał o chłopcu, którego wyrzucono ze szkoły. - W Szkocji wyrzuca się ze szkoły chłopca, ucznia, który twierdził zgodnie z rzeczywistością, że są kobiety i mężczyźni. To jest poważny problem. Teraz chce się tę wolność likwidować. To nie jest kwestia nawet środowisk LGBT, ale zwykłej wolności słowa, wolności Polaków - powiedział.

Mówił o sytuacji w jednej ze szkół publicznych w Aberdeenshire w Szkocji. Nauczyciel miał skrytykować jeden z portali społecznościowych, że nakazuje wybór płci jedynie między męską a kobiecą. Uczeń ponoć wdał się w dyskusję, przekonując, że przecież są właśnie te dwie płcie. Pedagog miał go pouczyć, że jego poglądy są sprzeczne z krajową polityką edukacyjną promującą integrację. Chłopak został zawieszony w prawach ucznia na trzy tygodnie.

Kaczyński odniósł się także do "taśm Neumanna". Stwierdził, że to kwestia jego "głębszych kłopotów". - To bardzo cenne wydarzenie, ujawnienie taśm - powiedział.

Sondaże: PiS na prowadzeniu

W ostatnim badaniu telefonicznym Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 respondenci byli pytani o to, na który z komitetów wyborczych zagłosują w wyborach do Sejmu. KWW Prawo i Sprawiedliwość utrzymało się na pozycji lidera - odsetek ankietowanych jest identyczny jak w poprzednim sondażu.

dalyuyi

Z kolei Koalicja Obywatelska na finiszu kampanii zanotowała spadek o dwa punkty procentowe w stosunku do wrześniowego badania. Poparcie dla formacji Grzegorza Schetyny deklaruje 26 proc. ankietowanych. Podium domyka Lewica - 12 proc. deklaruje oddanie głosu na porozumienie wyborcze Roberta Biedronia, Włodzimierza Czarzastego oraz Adriana Zandberga.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dalyuyi

Podziel się opinią

Share
dalyuyi
dalyuyi
Więcej tematów