Trwa ładowanie...
d4022cy

Wybory parlamentarne 2019. "Program PiS się drukuje". Jacek Sasin mówi o grubej książce

Wybory parlamentarne 2019. - Program PiS się w tej chwili drukuje - powiedział Jacek Sasin. Stwierdził, że taka jest strategia PiS. Komentując założenia Koalicji Obywatelskiej, stwierdził, że "to są opowieści dla naiwnych dzieci, które są w stanie uwierzyć kłamcom".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS jeszcze nie opublikował programu wyborczego
PiS jeszcze nie opublikował programu wyborczego (East News)
d4022cy

Wybory parlamentarne 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska przedstawiła w piątek w Warszawie program Koalicji Obywatelskiej. Został opublikowany też w internecie. Na program wyborczy PiS trzeba będzie jeszcze poczekać.

- Mamy pewną strategię mówienia o tym programie. Polega na tym, że mieliśmy konwencję programową, gdzie poinformowaliśmy o głównych punktach naszego programu, teraz będziemy mieli serię programowych konwencji, gdzie będziemy pokazywać szczegółowo nasze rozwiązania, które zasygnalizowaliśmy w ostatni weekend - mówił w TVN24 Jacek Sasin.

Finałem tego ma być pokazanie całości programu w postaci grubej książki, która jest już ponoć przygotowana.

d4022cy

Sprawa Łukasza Piebiaka

- W polityce nie chodzi o to, żeby się lubić, kochać, przyjaźnić, ale chodzi o to, żeby mieć pewną wspólną wizję Polski i tutaj akurat, myślę, obaj panowie (Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro) taką wizję mają i ocenę również tego, co się dzieje – powiedział w "Rozmowie Piaseckiego”.

Sasin podkreślił, że Piebiak "został oddelegowany jako sędzia do Ministerstwa Sprawiedliwości za czasów rządów Platformy".

- Piebiak poniósł odpowiedzialność polityczną, odszedł ze stanowiska natychmiast, bez dyskusji. Nikt go nie bronił - mówił Sasin. Dodał, że wykonał kawał dobrej roboty w zakresie reformy sądownictwa. - Jestem mu za to wdzięczny - powiedział.

d4022cy

Jego zdaniem Piebiak "nie wytrzymał presji, tej presji którą ci sędziowie, którzy zaangażowali się w reformę sądownictwa, byli poddawani przez drugą część swojego środowiska, które bardzo mocno przeciwko tej reformie występowało i poszedł w kierunku działań, których my nie akceptujemy".

Zobacz też: "Kto jest głupi?". Awantura w studiu między przedstawicielami KO i PiS

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4022cy

Podziel się opinią

Share
d4022cy
d4022cy
Więcej tematów